Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Strażaccy nurkowie w akcji. Na jeziorze w regionie poszukują dwóch zaginionych osób

Dodano: 22.07.2019 | 08:38

Informacja o zdarzeniu wpłynęła do nas o 23:20 - informują strażacy.

Na zdjęciu: Od kilkudziesięciu godzin nurkowie poszukują dwóch osób na jeziorze chomiąskim.

Fot. Maciej Rejment / zdjęcie ilustracyjne

Kolejna tragedia nad wodą w regionie. Strażacy od kilkudziesięciu godzin prowadzą akcję poszukiwawczą dwóch osób.

W niedzielę wieczorem, dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu poinformował o zdarzeniu do którego doszło w miejscowości Chomiąża Szlachecka (powiat żniński, gmina Gąsawa). Na jeziorze chomiąskim cztery osoby wypożyczyły rower wodny, po czym następnie dwie osoby zostały odnalezione na brzegu, a dwie kolejne wpadły do wody.

O poranku otrzymaliśmy nieco bardziej szczegółowy komunikat. – Zgłoszenie o tym zdarzeniu wpłynęło do nas o 23:20, otrzymaliśmy je od osób postronnych – informuje nas st. kpt. Mirosław Wrzesiński, oficer prasowy żnińskiej straży pożarnej. Na miejsce zdarzenia od razu zadysponowano aż trzynaście zastępów strażaków, w tym grupę nurków. Jednak akcja poszukiwawcza na miejscu zdarzenia, przynajmniej na ten moment nie przyniosła rezultatów. – Przeszukano jezioro dookoła, a także pobliskie zarośla i trzciny, gdzie te osoby też mogły wypłynąć, jednak nic takiego się nie zdarzyło – dodaje. Dwie pozostałe osoby płynące tym rowerkiem o własnych siłach dopłynęły do brzegu jeziora.

Po kilku godzinach, strażacy przerwali działania, ale niebawem wrócą na miejsce zdarzenia. – Na miejscu zostanie wykorzystany specjalistyczny sonar – mówi st. kpt. Wrzesiński.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments