Bydgoszcz
-5C
Niebo głównie zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H -5 • L -6
-2C
Czw
1C
Pt
-1C
Sob
0C
Nd
1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoStrażacy ochotnicy z Fordonu otrzymali nowy wóz. Ich przedstawiciel odebrał kluczyki do pojazdu [ZDJĘCIA]
Łukasz Schreiber, Rafał Adamczewski
07.03.2021 | 19:58

Strażacy ochotnicy z Fordonu otrzymali nowy wóz. Ich przedstawiciel odebrał kluczyki do pojazdu [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Kluczyki do nowego wozu, przedstawiciel OSP Fordon Rafał Adamczewski odebrał z rąk szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasza Schreibera.

Fot. Jacek Nowacki / Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki

Podczas wizyty w powiecie świeckim, przedstawiciel jednostki OSP Fordon odebrał kluczyki do nowego wozu, który zasilił jednostkę strażaków.

W uroczystości udział wzięli wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber oraz szef kujawsko-pomorskich strażaków st. bryg. Jacek Kaczmarek. – To oczywiste, że oprócz wsparcia, które jest potrzebne Państwowej Straży Pożarnej, ważne jest, żeby pamiętać o roli, którą pełnią Ochotnicze Straże Pożarne – mówił Schreiber i dodawał: – Myślę, że OSP w Fordonie ma szczególne znaczenie, także dla mnie osobiście, bo Fordon to dzielnica Bydgoszczy, z którą jestem związany. Jest mi tym bardziej miło, że mogłem przekazać kluczyki do tego wozu druhom z właśnie tej jednostki. Im silniejsze OSP, tym bezpieczniejsi mieszkańcy, także mieszkańcy Bydgoszczy.

Szef kujawsko-pomorskich strażaków przypominał z kolei, że w ubiegłym roku na terenie województwa odnotowano łącznie niemal 28 tysięcy zdarzeń. – W usuwaniu skutków połowy z nich uczestniczyły jednostki OSP. Widzimy więc, że potrzeba funkcjonowania tych jednostek jest bardzo duża. Dlatego zasadne jest doposażanie tych jednostek – mówił st. bryg. Jacek Kaczmarek.

Kluczyki do nowego wozu z rąk ministra Łukasza Schreibera odebrał przedstawiciel OSP Fordon, Rafał Adamczewski. – Dzisiejszy dar jest dla nas bardzo znaczący. Jest to pojazd, który będzie pełnił funkcję ratowniczo-gaśniczą, co pomoże nam zdecydowanie skuteczniej ratować ludzi w naszym kochanym mieście Bydgoszcz. Wydaje się, że to tylko samochód, a tak naprawdę, to cała baza funkcjonowania straży. Bardzo dziękujemy – mówił.

Podczas wizyty w powiecie świeckim, zapadła także decyzja o tym, aby budynek, który w przeszłości był siedzibą PSP w Świeciu, stał się własnością powiatu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści