Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Strefa kibica w Bydgoszczy. Wiemy, gdzie będzie można obejrzeć mecze Polaków

Dodano: 12.06.2024 | 09:36

Na zdjęciu: Na czas mistrzostw Europy zorganizowana zostanie w Bydgoszczy strefa kibica.

Fot. Stanisław Gazda/archiwum

Urząd miasta zorganizuje podczas zbliżających się mistrzostw Europy strefę kibica. Będzie ona zlokalizowana w Fabryce Lloyda przy ul. Fordońskiej.

Mistrzostwa Europy rozpoczynają się w piątek o godz. 21:00 od meczu Niemcy – Szkocja. Polska znalazła się w grupie D, w której zmierzy się z Holandią (niedziela, 16 czerwca, godz. 15:00), Austrią (piątek, 21 czerwca, godz. 18:00) oraz Francją (wtorek, 25 czerwca, godz. 18:00). Do kadry powołany został wychowanek Chemika Bydgoszcz Jakub Piotrowski, który obecnie gra w bułgarskim Ludogorcu Razgrad.

Na czas mistrzostw Europy miasto zorganizuje specjalną strefę kibica, w której będzie można oglądać mecze Polaków. Kilka tygodni temu pytali o to radni Prawa i Sprawiedliwości. Urząd odpowiadał wówczas, że organizacja strefy jest na etapie przygotowań. Dziś wiadomo już, że strefa będzie zlokalizowano na terenie Fabryki Lloyda.

Mimo styczniowego pożaru budynku powstała tam strefa plenerowa, gdzie odbywają się między innymi koncerty z udziałem gwiazd polskiej muzyki. W czerwcu będą tam także wyświetlane mecze naszej reprezentacji. Będzie można jest oglądać na ekranie o powierzchnie 30 mkw. Do dyspozycji kibiców będzie też zaplecze gastronomiczne i toalety. Wstęp wolny.

Do Fabryki Lloyda można dojechać komunikacją miejską – tramwajami linii 3, 5, 7, 10 i 11 oraz autobusami 64, 65, 74, 69, 83, 89. Na miejscu jest też parking dla samochodów.

Latem w strefie plenerowej Fabryki Lloyda odbędzie będzie się także wiele koncertów. Za nami występ Agnieszki Chylińskiej, a w kolejnych tygodniach przy ul. Fordońskiej pojawią się też m.in. Artur Rojek, Daria Zawiałow, Kizo czy Smolasty. [czytaj więcej o koncertach w strefie plenerowej Fabryki Lloyda]

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
1 miesiąc temu

Największa dzielnica Bydgoszczy – Fordon i jak zwykle zaniedbany przez włodarzy miasta – żadnej strefy kibica! Kompromitacja!