Bydgoszcz
11C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h WNW
H 12 • L 10
16C
Czw
16C
Pt
15C
Sob
8C
Nd
8C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportStrongmani będą rywalizować na WSG. Oprócz tego wiele innych atrakcji na kampusie
strongman-wsg-mat.-prasowe-1
02.10.2019 | 09:37

Strongmani będą rywalizować na WSG. Oprócz tego wiele innych atrakcji na kampusie

Na zdjęciu: Strongmani będą rywalizować w sześciu konkurencjach.

Fot. mat. prasowe

Zawody najsilniejszych polskich sportowców, liczne pokazy, jedzenie i akcja charytatywna – tak w skrócie wyglądać będą Sportowe Dni Otwarte WSG, podczas których rozegrane zostaną zawody Pucharu Polski strongmanów.

Dwunastu polskich strongmanów zmierzy się w sześciu konkurencjach – będą przeciągać 8-tonowego tira, przenosić auta na plecach, wyciskać belkę, przetaczać oponę o wadze 400 kg oraz podnosić auto marki Porsche. Odbędzie się też bieg z walizkami, czyli kultowy „spacer farmera”. – Szykują się bardzo ciekawe zawody. Obecnie rywalizacja strongmanów przeżywa drugie życie i staje się na nowo popularna – mówi Mariusz Maren Dąbrowski, który wraz z Wyższą Szkołą Gospodarki i sklepem SFD organizuje zawody podczas „Sportowych Dni Otwartych WSG”.

Zawody najsilniejszych Polaków nie będą jedyną atrakcją tego dnia. Odbędą się też Akademickie Mistrzostwa Wyższej Szkoły Gospodarki, podczas których wyłonieni zostaną najsilniejsi studenci bydgoskich uczelni w wyciskaniu na ławce płaskiej. Studentki zmierzą się z 1/2 ciężaru własnego ciała w przysiadzie. W planach są także klubowe zawody dzieci z WKS ORI, pokazy Stowarzyszenia Sportów Balistycznych „The Barbalians” oraz klubu Husaria Bydgoszcz, a także degustacja fit żywności od sklepu SFD.

Ważnym elementem imprezy będzie akcja charytatywna dla Anastazji Jóźwiak „Uratuj moją rączkę”. – 7-miesięczna dziewczynka urodziła się z wadą rączki. Obecnie zbierane są środki na bardzo kosztowną operację i chcemy w tym pomóc – tłumaczy Dąbrowski. Całość będzie otoczona muzyką i punktami gastronomicznymi.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 12 października na kampusie WSG przy ul. Garbary 2 w Bydgoszczy. Początek o godz. 11:30.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści