Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Strzelał do kota i groził dzieciom. Został aresztowany

Dodano: 17.12.2019 | 13:02

Na zdjęciu: Policja.

Fot. Szymon Fiałkowski

Policjanci z Solca Kujawskiego zatrzymali 27-latka podejrzanego o znęcanie się nad zwierzęciem oraz groźby karalne. Mężczyzna strzelał z wiatrówki do kota i skręcił mu kark, przez co spowodował paraliż tylnych kończyn zwierzęcia. Ponadto, groził też dzieciom. 

Pod koniec września, w jednej z miejscowości gminy Solec Kujawski, 27-latek co najmniej dwukrotnie postrzelił z wiatrówki kota. Następnie skręcił mu kark powodując porażenie tylnych kończyn. – Całe zajście widziały przebywające w pobliżu dzieci. Mężczyzna mierząc do nich z wiatrówki zagroził im pozbawieniem życia, gdy opowiedzą o tej sytuacji rodzicom. Dzieci uciekły do domu – relacjonuje kom. Przemysław Słomski z KWP w Bydgoszczy.

Jak się okazało, jedno z rodziców dowiedziało się o zdarzeniu i natychmiast poinformowało o nim policjantów z Solca Kujawskiego. Pod wskazany adres został wysłany patrol. Tam mundurowi zastali zgłaszającego, który z okolicznego lasku przyniósł żyjącego kota na teren pobliskiej posesji. Na miejsce wezwany został też weterynarz, który zabrał zwierzę do kliniki weterynaryjnej. Niestety kot musiał zostać uśpiony.

Soleccy kryminalni przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstw. Do sprawy został powołany biegły z dziedziny weterynarii, przeprowadzona została też sekcja zwłok kota. W międzyczasie sąd rodzinny przesłuchał małoletnich. Funkcjonariusze szybko wytypowali podejrzewanego. Prokuratura wydała postanowienie o przeszukaniu jego mieszkania i zatrzymaniu. Policjanci zabezpieczyli wiatrówkę.

Śledczy z Solca Kujawskiego na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 27-latkowi zarzuty dotyczące znęcania się nad zwierzęciem oraz gróźb karalnych. Podejrzany został doprowadzony do prokuratury. Oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. Wczoraj (16 grudnia) sąd aresztował 27-latka na trzy miesiące.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments