Bydgoszcz
11C
Słonecznie
71% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 12 • L 11
13C
Czw
9C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
8C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaStudia i nie tylko! Trwa nabór do Collegium Medicum UMK
metropolia art
27.07.2020 | 10:17

Studia i nie tylko! Trwa nabór do Collegium Medicum UMK

Na zdjęciu: Studiowanie w Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy to satysfakcja z możliwości realizowania planów naukowych, ale także zadowolenie jakie daje aktywny udział w życiu społeczności akademickiej.

Fot. mat. autora

Collegium Medicum UMK zaprasza maturzystów na studia. – Proponujemy szereg praktycznych kierunków nauczania, których ukończenie gwarantuje trwałą obecność na rynku pracy. Zapraszamy aktywną młodzież, nastawioną na rozwój badawczy. Gwarantujemy, że lata spędzone na uczelni przełożą się na dobry start w zawodową przestrzeń – mówią przedstawiciele uczelni.

Rejestracja na studia stacjonarne: jednolite magisterskie i pierwszego stopnia potrwa w Collegium Medicum UMK do 18 sierpnia! Jest ona prowadzona wyłącznie za pośrednictwem systemu Internetowej Rejestracji Kandydatów https://rekrutacja.cm.umk.pl/irk_internetowa-rejestracja-kandydatow/).

Uczelnia prowadzi nabór na siedemnaście kierunków studiów realizowanych na trzech wydziałach, z których każdy stanowi odrębną ścieżkę nauk medycznych i może być realizowany w wybranym trybie studiów przez okres od 3 do 6 lat.

Do wyboru są studia na: Wydziale Lekarskim – kierunku lekarskim, biotechnologii medycznej, inżynierii biomedycznej, optyki okularowej z elementami optometrii, optometrii; Wydziale Farmaceutycznym – farmacji, analityki medycznej, kosmetologii; Wydziale Nauk o Zdrowiu – audiofonologii, elektroradiologii, fizjoterapii, dietetyki, pielęgniarstwa, położnictwa, ratownictwa medycznego, terapii zajęciowej i zdrowia publicznego oraz kształcenia  w języku angielskim na kierunkach: lekarski, fizjoterapia, pielęgniarstwo oraz analityka medyczna.

Studiowanie w Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy to satysfakcja z możliwości realizowania planów naukowych, ale także zadowolenie jakie daje aktywny udział w życiu społeczności akademickiej. Na chętnych czekają liczne organizacje studenckie: IFMSA-Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny, STDL-Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych, Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji, Kosmetologiczna Organizacja Studencka czy Akademicka Grupa Ratownicza. Zainteresowani rozwojem naukowym mogą skorzystać z oferty ponad 50 studenckich kół naukowych, licznych praktyk i szeregu programów z zakresu edukacji medycznej. Popularyzując naukę Uczelnia gwarantuje również udział w Bydgoskim Festiwalu Nauki, Toruńskim Festiwalu Nauki, Medicaliach oraz Medycznej Środzie.

Więcej informacji o działalności i ofercie studiów CM UMK znajduje się na stronie internetowej https://rekrutacja.cm.umk.pl


Powiązane treści