Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Stypendium Radnego po raz drugi. Kogo wyróżnili politycy SLD?

Dodano: 04.03.2016 | 13:47
Tomasz Puławski, Ireneusz Nitkiewicz

Tomasz Puławski oraz Ireneusz Nitkiewicz kontynuują program wsparcia finansowego dla uczniów z bydgoskich szkół.

Na zdjęciu: Radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej: Tomasz Puławski (z lewej) i Ireneusz Nitkiewicz.

Fot. Leszek Grabowski

W piątek przed gmachem Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 bydgoscy radni SLD Tomasz Puławski oraz Ireneusz Nitkiewicz zaprezentowali kolejnych dwoje uczniów, którzy w nadchodzących miesiącach będą objęci zainicjowanym przez nich programem „Stypendium Radnego”.

Wybór miejsca spotkania z mediami był nieprzypadkowy – to właśnie uczeń czwartej klasy technikum mechanicznego o specjalności technik informatyk Paweł Gibas został jednym z wyróżnionych. – Nie tylko może pochwalić się bardzo dobrymi wynikami w nauce, ale w ubiegłym roku uratował przypadkowemu przechodniowi życie. Udzielił skutecznie pierwszej pomocy – relacjonuje radny Nitkiewicz, który Gibasa wytypował po konsultacjach z dyrekcją szkoły. Zresztą, wybór placówki też nie był przypadkowy. – Zawsze podkreślam, że bliskie są mi szkoły o profilu zawodowym – dodaje radny SLD.

Tomasz Puławski postawił z kolei na uczennicę szóstej klasy szkoły podstawowej Agatę Leśniewską. Dziewczynka uczęszcza do Zespołu Szkół nr 14 przy ulicy Kcyńskiej i jest piłkarką. Występuje w Uczniowskim Klubie Sportowym Tęcza. – Jest napastniczką. Jej talent docenili również trenerzy w regionie, powołując ją do kadry województwa do lat 13 – chwali Leśniewską Puławski.

Projekt akcji „Stypendium Radnego” po raz pierwszy pojawił się w kampanii wyborczej przed wyborami samorządowymi. W życie został wcielony we wrześniu ubiegłego roku. Do tej pory ze wsparcia w wysokości tysiąca złotych podzielonego na pięć comiesięcznych rat skorzystała dwójka uczniów. – Do końca kadencji wesprzemy kilkanaście kolejnych osób – zapewniają zgodnie Puławski i Nitkiewicz. Do dołączenia się do inicjatywy zachęcali innych rajców. Jak na razie – bez efektu.