Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Sukces Grupy Moderator. Jej film został nominowany do Oscara!

Dodano: 30.01.2023 | 12:51

Na zdjęciu: Grupa Moderator jest koproducentem filmu.

Fot. mat. prasowe

 „IO” Jerzego Skolimowskiego zostało nominowane do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy. Koproducentem filmu jest bydgoska Grupa Moderator.

Premiera „IO” w reżyserii Jerzego Skolimowskiego miała miejsce 30 września 2022 roku. Obecnie możemy go zobaczyć na takich platformach jak Canal+, Player czy VOD.pl.

Film opowiada historię osiołka – IO, dla którego świat jest zagadką. Spotyka on na swojej drodze ludzi dobrych, ale również tych złych. Jego życie to czysty przypadek, który z minuty na minutę zmienia się z szczęścia w rozpacz. Mimo to IO nie traci swojej niewinności.

Poza interesująca i wciągająca fabułą film posiada również świetna obsadę. Na ekranach ujrzymy takie gwiazdy jak Sandra Drzymalska w roli Kasandry, Isabelle Huppert – jako księżna czy Mateusz Kościukiewicz grającego Mateo.

Film Skolimowskiego został nominowany do Oscara jako najlepszy film międzynarodowy, ale już zdobył 9 nagród, między innymi takie jak Nagroda Jury w Cannes, 2 nagrody od Europejskiej Akademii Filmowej – najlepszy europejski film oraz najlepszy europejski kompozytor roku, a także nagrody za najlepszy film zagraniczny od Stowarzyszenia Nowojorskich Krytyków Filmowych i Stowarzyszenie Krytyków Filmowych z Los Angeles.

Moderator jest również koproducentem wielu popularnych filmów takich jak ,,Kler’’, ,,Jak zostałem gangsterem. Historia Prawdziwa’’, ,,Johnny’’, „Inni ludzie”. W 2023 roku premierę ma mieć „Magiczny Kwiat Paproci” z Januszem Chabiorem i Piotrem Głowackim.

0 0 votes
Article Rating
Sukces Grupy Moderator. Jej film został nominowany do Oscara!
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments