Sukces lekkoatletów na Drużynowych Mistrzostwach Europy. Zdobyli srebro

Dodano: 26.06.2017 | 12:54

W reprezentacji znalazło się kilku zawodników z Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Iga Baumgart reprezentowała Polskę na DME.

Świetny występ polskich lekkoatletów w Drużynowych Mistrzostwach Europy. We francuskim Lille biało-czerwoni zajęli drugie miejsce. Wygrali Niemcy, a trzecie miejsce przypadło Francuzom.

Wydatny wkład w sukces naszej ekipy mieli zawodnicy z Bydgoszczy. Marcin Lewandowski wygrał bieg na 1500m (3:53.40). Czwarta w biegu na 400m była Iga Baumgart, która czasem 52.18 sek. uzyskała najlepszy czas w tym sezonie. Na drugiej pozycji swój bieg ukończyła żeńska sztafeta 4x100m (Kamila Ciba, Marika Popowicz-Drapała, Anna Kiełbasińska, Ewa Swoboda). Polki uzyskały czas 43.07 sek., i był to najlepszy wynik polskiej sztafety kobiecej od 2012 r. Męska sztafeta 4x100m (Dominik Kopeć, Przemysław Słowikowski, Karol Zalewski, Dariusz Kuć) z czasem 39.21 sek., finiszowali w swoim biegu na siódmym miejscu.

Bezkonkurencyjna była za to sztafeta 4x400m (Iga Baumgart, Patrycja Wyciszkiewicz, Martyna Dąbrowska, Małgorzata Hołub). Nasze zawodniczki wygrały swój bieg w czasie 3:37.60., co jest najlepszym wynikiem w Europie. Ósme miejsce w konkursie tyczkarek zajęła Kamila Przybyła, która pokonała wysokość 4.20 m.

Za dwa lata, Drużynowe Mistrzostwa Europy (2019 r.), zostaną rozegrane w Bydgoszczy.

Wojciechowski najlepszy w Hof
Równolegle z Drużynowym Pucharem Europy w niemieckim Hof odbył się turniej tyczkarzy. Paweł Wojciechowski uzyskał wynik 5.80m i wygrał zawody wraz z Czechem Michalem Balnerem i Niemcem Raphaelem Holzdeppe. Polak pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5.80m w drugiej próbie, a następnie trzykrotnie bezskutecznie