Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 8 • L 6
6C
Nd
6C
Pon
6C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaŚwiąteczno-noworoczne zmiany w organizacji ruchu. Kierowcy muszą być uważni w centrum miasta
choinka plac teatralny 2018 święta SG 3
04.12.2018 | 19:17

Świąteczno-noworoczne zmiany w organizacji ruchu. Kierowcy muszą być uważni w centrum miasta

Na zdjęciu: Na placu Teatralnym pojawiła się już choinka.

Fot. SG

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia oraz Sylwester. Na ulicach miasta pojawiły się już dekoracje, a wkrótce rozpocznie się jarmark. W związku z tym drogowcy informują o zmianach w organizacji ruchu.

Od wtorku, 4 grudnia obowiązuje zakaz zatrzymywania się na placu Teatralnym, który dotyczy obu funkcjonujących tam parkingów. W czwartek, 6 grudnia nastąpi zamknięcie ul. Mostowej i placu Teatralnego oraz odwrócenie kierunków ruchu na ul. Grodzkiej na odcinku od Mostowej do Podwale.  – Do 14 grudnia wjazd na zamknięte ulice będzie możliwy całodobowo dla pojazdów służb miejskich oraz zaopatrujących Jarmark Bożonarodzeniowy i czasowo w godz. 08:00-11:00 dla obsługujących banki przy placu Teatralnym – informuje Krzysztof Kosiedowski, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Między 14 a 23 grudnia wprowadzone zostaną kolejne zmiany na Mostowej. Będą one dotyczyły zaopatrzenia punktów handlowych Jarmarku. Dojazd będzie możliwy wyłącznie w godzinach 08:00-11:00 oraz 20:00-22:00. Po zakończeniu jarmarku, od 23 do 30 grudnia, przywrócone zostaną zasady obowiązujące między 6 a 14 grudnia.

Zmiany przyniesie nie tylko jarmark, ale też Sylwester, którym tym razem odbędzie się w klimatach latynoskich. Od 30 grudnia wjazd w zamkniętą ul. Mostową i plac Teatralny będzie możliwy wyłącznie dla służb miejskich i organizatora imprezy sylwestrowej. Z ruchu zostanie wyłączona również ul. Stary Port na odcinku od Pocztowej do Mostowej. Możliwość wjazdu będą miały jedynie pojazdy służb miejskich. Stała organizacja ruchu zostanie przywrócona w godzinach nocnych 2 stycznia.


Powiązane treści