Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości już za chwilę. Trwają zapisy!

Dodano: 10.11.2023 | 09:33

Na zdjęciu: W dniach 13-19 listopada odbędzie się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości.

Fot. mat. prasowe

Wielkimi krokami zbliża się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest rewolucja technologiczna. Organizatorzy chcą podkreślić, jak przedsiębiorstwa i organizacje mogą wykorzystać zmieniające się otoczenie cyfrowe i reagować na nowe warunki w nowoczesnej gospodarce.

– Dynamiczny rozwój technologii znacząco wpłynął na świat biznesu. Firmy, które przyjmują innowacje i wdrażają nowe modele pracy zdobywają przewagę konkurencyjną, podczas gdy te, które się im opierają, ryzykują utratę pozycji. W toku tych zmian, istotne jest, aby przedsiębiorcy pozostawali elastyczni w dostosowaniu strategii biznesowej. W tym roku ważnym tematem będą również kompetencje przyszłości, które kształtują przedsiębiorców i liderów jutra — mówi Karolina Tądel, Prezeska Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, organizującej wydarzenie w Polsce.

Regionalnym koordynatorem ŚTP w województwie kujawsko-pomorskim jest Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego (BARR). Do współpracy zgłosiło się łącznie 24 partnerów z regionu, którzy przygotowali blisko 50 inicjatyw dotyczących rozwijania postaw przedsiębiorczych. Wiele z nich odbywać się będzie w formule online, dlatego można wziąć w nich udział niezależnie od miejsca pobytu.

Co będzie się działo podczas ŚTP w naszym regionie?

Wiele atrakcji przygotowały instytucje otoczenia biznesu. Związek Pracodawców „Pracodawcy Pomorza i Kujaw”  podczas „Klubu Pracodawców” 14 listopada opowie, jak zmienią się zarobki pracowników w Polsce. Kujawsko-Pomorska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy zaprasza 15 listopada na seminarium poświęcone źródłom dofinansowania transformacji cyfrowej, a 16 listopada Bydgoski Klaster Informatyczny organizuje kolejną edycję Bydgoskiego Kongresu Informatycznego Opera Camp.

Ciekawą ofertę przedsiębiorczości przygotowało Włocławskie Centrum Biznesu. W trakcie szkoleń będzie można dowiedzieć się m.in. kiedy rozważyć otwarcie własnego biznesu, jak łączyć umiejętności przedsiębiorcze z rozwojem zawodowym oraz jakie wyzwania i możliwości będą stawiane przed zawodami przyszłości.

Nie zawiodły także lokalne uczelnie. Bydgoska Szkoła Wyższa zaprosi 14 listopada na spotkanie poświęcone filozofii zarządzania własnym czasem, a Koło Naukowe „Prawo&Biznes” Wydziału Prawa i Ekonomii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy wraz ze Stowarzyszeniem Przedsiębiorców Kujaw i Pomorza na wykład poświęcony zagrożeniom i szansom związanym z wdrażaniem sztucznej inteligencji (15 listopada). Codziennie przedsiębiorcze wydarzenia będzie organizował w Fordonie Wydział Zarządzania Politechniki Bydgoskiej.

Wszystkich tych, którzy chcą sprawdzić, czy mają kompetencje, by prowadzić własną działalność Centra Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Bydgoszczy i we Włocławku zapraszają do spróbowania swoich sił w branżowych symulacjach biznesowych online. Zainteresowani będą mogli wybrać jedną z kilkunastu profesji (m.in. salon fryzjerski, agencja eventowa, biuro podróży) i wcielić się w grze komputerowej we właściciela firmy.

Szkoły przygotowały również wydarzenia dotyczące zakładania działalności gospodarczej dla młodzieży. Uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych w Bydgoszczy będą mogli wziąć udział w biznesowych spotkaniach przy kawie i warsztatach dotyczących zachowania się na kolacjach biznesowych, uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy – w wydarzeniu poświęconym odnawialnym źródłom energii, a Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi – w warsztatach dotyczących kreowania wizerunku na rynku pracy.

Przedłużeniem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości będą Targi Pracy Offerty. Porozumienie Bydgoskich Biur Karier zaprasza do HSW Immobile Łuczniczka, gdzie spotkać się będzie można z firmami aktualnie poszukującymi pracowników.

BARR zaprasza również na własne wydarzenia

Tradycyjnie oficjalne otwarcie ŚTP w województwie kujawsko-pomorskim nastąpi podczas konferencji „Start-Up Bydgoszcz!”, współorganizowanej tym razem z Toastmasters, 14 listopada 2023 r. Tematem przewodnim będą wystąpienia publiczne.

Dzień wcześniej ekspert Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy przedstawi lokalnym przedsiębiorcom kompendium wiedzy w zakresie zwalniania i zatrudniania pracowników. Natomiast w środę, 15 listopada wspólnie z Krajową Izbą Rozliczeniową, porozmawiamy o zaletach korzystania z podpisu i pieczęci elektronicznej w przedsiębiorstwie, a w czwartek specjaliści z Horyzontalnego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych UE Polska Północna oraz Politechniki Gdańskiej opowiedzą o tym, jak finansować badania i innowacje w programie Horyzont Europa. Za to w piątek, 17 listopada odbędą się dwa, ciekawe wydarzenia – zapraszamy do Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu na warsztaty z projektowania biznesu za pomocą narzędzi Thinking Tools oraz na webinar z Żabką, podczas którego uczestnicy dowiedzą się, jak bezpiecznie prowadzić firmę w modelu franczyzowym.

Jak wyszukać i zapisać się na wydarzenia w ramach ŚTP?

Wydarzenia organizowane przez BARR dostępne są pod linkiem: https://barr.pl/aktualnosci/swiatowy-tydzien-przedsiebiorczosci/

Lista wszystkich wydarzeń dostępna jest na stronie internetowej Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w zakładce „Wydarzenia”: https://tp2023-search.konfeo.com/search

Na wydarzenia obowiązuje rejestracja, a udział w nich jest bezpłatny.

Patroni wydarzenia

Patronat honorowy nad 16. edycją Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości objęli: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski, Prezydent Grudziądza Maciej Jan Glamowski, Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza i Prezydent Włocławka – Marek Wojtkowski.

Patronat medialny nad imprezą objęli: portal Bydgoszcz.pl, portal MetropoliaBydgoska.pl, Express Bydgoski, Gazeta Pomorska, Polskie Radio PiK i TVP3 Bydgoszcz.

Partnerem Strategicznym wydarzenia jest sieć sklepów franczyzowych Żabka.

Partnerzy regionalni

• Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu, Oddział Zamiejscowy w Bydgoszczy, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej,

• Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu, Oddział Zamiejscowy we Włocławku, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej,

• Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy,

• Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Bydgoszczy,

• Lokalna Grupa Działania „Gminy Powiatu Świeckiego”,

• Włocławskie Centrum Biznesu,

• Koło Naukowe „Prawo&Biznes” Wydziału Prawa i Ekonomii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy,

• Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna,

• Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej „Inkubator Przedsiębiorczości”,

• PFRON Oddział Kujawsko-Pomorski w Toruniu,

• Urząd Statystyczny w Bydgoszczy,

• Bydgoska Szkoła Wyższa,

• Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu,

• Wydział Zarządzania Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy

• Fundacja Emic,

• Porozumienie Bydgoskich Biur Karier,

• Krystyna Polek Pozytywna,

• Bydgoski Klaster Informatyczny,

• Stowarzyszenie Przedsiębiorców Kujaw i Pomorza,

• Pracodawcy Pomorza i Kujaw „Związek Pracodawców”,

• Kujawsko-Pomorska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy,

• Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy,

• Shoper.

Więcej informacji o ŚTP w naszym regionie można uzyskać poprzez stronę internetową BARR w zakładce o ŚP: https://barr.pl/aktualnosci/swiatowy-tydzien-przedsiebiorczosci/

0 0 votes
Article Rating
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości już za chwilę. Trwają zapisy!
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments