[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Ważna zmiana na budowie S5. Kolejny krok do przejezdności trasy z Bydgoszczy do Gdańska

Dodano: 21.05.2022 | 09:17

Na zdjęciu: Węzeł Świecie Południe otwarto 19 maja.

Fot. GDDKiA

Kolejna ważna zmiana na budowie drogi ekspresowej S5. 19 maja nastąpiło otwarcie węzła przebudowanego węzła Świecie Południe (dawniej nazywanego węzłem w Dworzysku). Nastąpiło to po półtora roku od jego zamknięcia.

Jak przypomina Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, obecny węzeł Świecie Południe zamknięto 19 listopada 2020 roku w związku z koniecznością przebudowy łącznic oraz remontu wiaduktu. Objazd w kierunku Świecia został poprowadzono przez oddalony o 6 km węzeł Świecie Zachód (dawniej Przechowo). W czwartek, 19 maja, po zakończeniu niezbędnych robót, wykonawca budowy odcinka drogi ekspresowej S5 Nowe Marzy – Świecie Południe oddał do ruchu w pełni funkcjonujący węzeł Świecie Południe.


PRZECZYTAJ TAKŻE: Nowe kierunki studiów na Politechnice Bydgoskiej


W relacji Bydgoszcz – Gdańsk, kierujący prowadzeni są poprzez przyszłą drogę S5, natomiast jadący w kierunku Świecia, mogą skorzystać z łącznicy zjazdowej z drogi ekspresowej na ul. Bydgoską w Świeciu. Informujemy również, że funkcjonujące na trasie głównej przystanki autobusowe zostały przeniesione na ulicę Bydgoską. Prosimy wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i życzymy bezpiecznej jazdy – przekazują drogowcy. GDDKiA zapewnia, że ostatnie budowane odcinki S5 będą przejezdne jeszcze w wakacje.

Przywrócenie do ruchu węzła Świecie Południe – zdjęcia i schemat poniżej

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments