Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 12 • L 10
16C
Czw
16C
Pt
15C
Sob
11C
Nd
15C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONBiznesŚwietlica wyremontowana dzięki współpracy dziennikarzy i IKEA Bydgoszcz
02.01.2019 | 11:45

Świetlica wyremontowana dzięki współpracy dziennikarzy i IKEA Bydgoszcz

Na zdjęciu: Świetlicę zaprojektowali dziennikarze.

Fot. mat. prasowe

We wrześniu przedstawiciele mediów z regionu spotkali się w IKEA Bydgoszcz, aby wspomóc świetlicę socjoterapeutyczną w Inowrocławiu. Razem stworzyli projekt metamorfozy placówki, dzięki któremu dzieci będą mogły korzystać z niej w komfortowych warunkach. Teraz wizja, którą zaprezentowali stała się rzeczywistością. Wsparcie sieci IKEA sprawiło, że świetlica „Niezapominajka” zyskała nowy wygląd.

Dbanie o dom to zdaniem szwedzkiej sieci IKEA dbanie o siebie nawzajem. Dlatego we wrześniu podczas prezentacji nowego katalogu nie zabrakło charytatywnego akcentu. Dziennikarze biorący udział w spotkaniu stworzyli projekty metamorfozy świetlicy środowiskowej w Inowrocławiu. Podczas ich wykonywania musieli uwzględnić potrzeby placówki, a także metraż i funkcje pomieszczeń. Najlepszy, zwycięski pomysł został sfinansowany i wykonany przez IKEA. Efekt pracy profesjonalistów, którzy zajęli się przemianą świetlicy, twórcy jej projektu mogli zobaczyć w piątek 21 grudnia.

Kolorowe, funkcjonalne wnętrza, duże i wygodne stoły do pracy, a także mnóstwo miejsca do przechowywania pomocy edukacyjnych oraz zabawek to rezultat metamorfozy „Niezapominajki”. Dzięki połączeniu sił dziennikarzy i sieci IKEA, dzieci korzystające ze świetlicy socjoterapeutycznej w Inowrocławiu będą mogły w komfortowych warunkach brać udział w zajęciach kształtujących ich postawy społeczne i rozwijających zainteresowania.

Podczas premiery świetlicy w nowej odsłonie, dziennikarze biorący wcześniej udział przy tworzeniu projektów mieli okazję nie tylko zobaczyć efekt swojej początkowej wizji, ale także porozmawiać z pracownikami IKEA, którzy uczestniczyli w metamorfozie świetlicy. Mogli również dowiedzieć się, jak wiele dzięki zamianie przestrzeni na bardziej przyjazną zyskają dzieci przychodzące do „Niezapominajki” na zajęcia. W rezultacie ich wspólnego zaangażowania i zgodnie z wizją IKEA, którą jest tworzenie lepszych warunków życia dla wielu ludzi, mali inowrocławianie zyskali wymarzone miejsce do kreatywnego rozwoju i zabawy.


Powiązane treści