Bydgoszcz
-1C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 1 • L -1
2C
Czw
-0C
Pt
0C
Sob
-2C
Nd
-1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportŚwietna frekwencja na meczach Euro U-21. Jak wypadła Bydgoszcz?
hiszpania, serbia - sf
27.06.2017 | 18:25

Świetna frekwencja na meczach Euro U-21. Jak wypadła Bydgoszcz?

Zakończyła się faza grupowa Euro U-21.

Na zdjęciu: Mecz Serbia-Hiszpania zgromadził w Bydgoszczy najwięcej widzów.

Fot. SF

Zakończyła się faza grupowa mistrzostw Europy do lat 21, a co za tym idzie – bydgoska część turnieju. Można więc podsumować frekwencję na obiekcie Zawiszy.

Od pierwszego dnia zmagań komentatorzy pozytywnie wyrażali się o dużej popularności, jaką turniej cieszył się wśród polskich kibiców. Stadiony odwiedzało średnio 11 317 widzów. – UEFA, zagraniczni dziennikarze i goście turnieju podkreślają świetną atmosferę stworzoną przez kibiców na stadionach – mówi rzecznik prasowy turnieju Filip Adamus.

W Bydgoszczy najpopularniejszy był mecz Serbia – Hiszpania, który obejrzało z trybun 12 058 widzów. Nieco mniej – 10 724 – wybrało się na starcie Serbów z Portugalii, zaś mecz Serbia – Macedonia oglądało na żywo 5 121. To akurat najgorsza frekwencja podczas Euro. Najwięcej widzów podczas całego turnieju zgromadziło się za to  na meczu otwarcia – 14 911 osób widziało jak Polacy przegrywają z reprezentacją Słowacji. Oprócz tego meczu jOd eszcze jedenaście razy na stadionie było więcej niż 10 000 kibiców.


Powiązane treści