63% wilgotność
Wiatr: 9km/h WSW
H 19 • L 18
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportŚwietny występ bydgoszczanina na mityngu Diamentowej Ligi. W Londynie podium i wywalczona kwalifikacja olimpijska
Marcin Lewandowski
22.07.2019 | 07:42

Mityng z cyklu Diamentowej Ligi odbył się w Londynie.

Na zdjęciu: Marcin Lewandowski wypełnił minimum PZLA na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Tokio.

Znakomite informacje z Londynu. Marcin Lewandowski wypełnił minimum na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Tokio.

W stolicy Wielkiej Brytanii odbył się kolejny mityng z cyklu Diamentowej Ligi. Lewandowski był jedynym zawodnikiem Zawiszy, który wystartował w tych zawodach. Lewandowskiego zobaczyliśmy na starcie biegu na dystansie 800 metrów. I Polak spisał się w nim znakomicie, zajmując trzecie miejsce.

Czas Lewandowskiego – 1:43.74, to lepszy rezultat od wskaźnika PZLA na przyszłoroczne igrzyska w Tokio. To też trzeci najlepszy wynik w karierze zawodnika Zawiszy na tym dystansie. Wygrał Kenijczyk Ferguson Rotich – 1:43.14. Ale podium w Londynie i wypełnione minimum na igrzyska to niejedyna nagroda dla zawodnika Zawiszy. Dodatkowo wystartuje on jesienią w finałowym biegu cyklu.

W Niemczech wystartowała za to Kamila Przybyła. Tyczkarka Zawiszy wraca do startów po kontuzji. Podczas zawodów w Moessingen pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 4,30 m i została liderką krajowych tabel. To jej wynik o 10 cm niższy od rekordu życiowego.