Bydgoszcz
4C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNW
H 6 • L 3
12C
Sob
14C
Nd
11C
Pon
9C
Wt
12C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaW środę Święto Niepodległości. Co przygotowano w centrum Bydgoszczy?
Stary Rynek
09.11.2015 | 17:04

W środę Święto Niepodległości. Co przygotowano w centrum Bydgoszczy?

Organizatorem Obywatelskich Obchodów Święta Niepodległości jest Bydgoska Lokalna Organizacja Turystyczna.

Na zdjęciu: Na Starym Rynku znajdą się stoiska gastronomiczne i handlowe.

Fot. Sebastian Torzewski

W środę odbędą się Obywatelskie Obchody Święta Niepodległości. Będzie to okazja do skosztowania tradycyjnych potraw, odśpiewania pieśni patriotycznych oraz przejechania się tramwajem niepodległościowym.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Bydgoska Lokalna Organizacja Turystyczna. Jak zapewnia Piotr Weckwerth, na osoby, które zdecydują się spędzić ten dzień w centrum miasta czeka wiele atrakcji. – Będzie można przejechać się bryczką albo tramwajem niepodległościowym, który będzie jeździł z Babiej Wsi na Rycerską. Przeprowadzone będą też inscenizacje i koncerty – zapowiada jeden z organizatorów.

Oprócz Bydgoskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej w przeprowadzenie obchodów zaangażowały się także placówki z całego miasta. – Wydarzenie posłuży m.in. konsolidacji lokalnych środowisk – zapowiada Weckwerth. ByLOT może liczyć m.in. na wsparcie z ratusza. Imprezą towarzyszącą obchodom będzie odsłonięcie bydgoskich autografów na ulicy Długiej.

Muzeum Okręgowe i Muzeum Farmacji zaplanowały tego dnia bezpłatny wstęp. Sporo atrakcji będzie czekało także na Starym Rynku, gdzie pojawią się stoiska gastronomiczne i handlowe. Bydgoszczanie i turyści będą mogli skosztować specjałów z gęsi, wojskowej grochówki oraz nabyć pamiątkowe drobiazgi: śpiewniki wyjaśniające historię pieśni wraz ze zdjęciami, zestawy kart pocztowych z lat dwudziestych ubiegłego wieku oraz medal wydany z okazji Obywatelskich Obchodów Święta Niepodległości. Organizatorzy będą rozprowadzali także cegiełki, a dochód ze wszystkich pamiątek zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów organizacji imprezy. W przeprowadzeniu obchodów pomogą także harcerze z 16. Żeglarskiej Drużyny w Bydgoszczy, których wyjątkowe marynarskie mundury powinny dodać kolorytu akcji.

Kliknij, aby zobaczyć harmonogram Obywatelskich Obchodów Święta Niepodległości.


Powiązane treści