Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Święto Śliwki Strzelce Dolne 2023 już w ten weekend!

Dodano: 31.08.2023 | 13:21

Na zdjęciu: Święto Śliwki Strzelce Dolne 2023 odbędzie się już po raz 23.

Fot. Stanisław Gazda/archiwum

Święto Śliwki Strzelce Dolne 2023 odbędzie już w ten weekend. 2 i 3 września podbydgoska miejscowość po raz kolejny przyciągnie miłośników jedzenia i innych atrakcji.

Znajdujące się na północ od Bydgoszczy Strzelce Dolne to regionalna stolica śliwek i powideł, które od lat znajdują się na liście produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa. Od 2001 roku, na przełomie sierpnia i września, corocznie odbywa się tam Święto Śliwki.

Święto Śliwki Strzelce Dolne 2023 – program

Tegoroczne Święto Śliwki Strzelce Dolne 2023 odbędzie się w najbliższy weekend (2/3 września) na wielkiej polanie przy drodze wojewódzkiej nr 256 z Fordonu do węzła S5 we Włókach. Zarówno w sobotę, jak i niedzielę impreza rozpocznie się od godziny 12:00.

Nie tylko powidła są atrakcją Święta Śliwki. Na stoiskach znaleźć można także inne regionalne smakołyki, jak wędliny, miód, chleb czy alkohole. Nie zabraknie również wyrobów rzemieślniczych. – Będziecie mieć okazję zobaczyć, jak rękodzieła są tworzone tuż przed waszymi oczami! Z pewnością będzie to wspaniała atrakcja dla miłośników tradycyjnych, unikatowych produktów – zachęcają organizatorzy. Dla dzieci przygotowano wesołe miasteczko.


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Nowa Chińska Patelnia w Bydgoszczy. Trwają przygotowania do otwarcia


Podczas 23. Święta Śliwki w Strzelcach Dolnych wystąpią lokalne zespoły muzyczne: m.in. Wesołe Antki czy kapela Cynamony oraz orkiestra dęta. Nie zabraknie też lektury „Nad Niemnem” w ramach Narodowego Czytania.

Jak dojechać na Święto Śliwki w Strzelcach Dolnych?

Na Święto Śliwki z Fordonu najłatwiej dojechać drogą wojewódzką nr 256, czyli ulicą Wyzwolenia. Podczas wydarzenia jest ona jednak mocno obciążona ruchem. Z rejonu Osielska czy centrum najłatwiej będzie dojechać drogą wojewódzką nr 244 od węzła Bydgoszcz Północ. Z pętli Tatrzańskie do Strzelec kursują też autobusy linii międzygminnych nr 95 i 97. ZDMiKP zapowiada weekendowe wzmocnienie linii 95 – od godziny 12:00 pojawią się dodatkowe kursy, obsługiwane autobusami przegubowymi.

W tym roku do Strzelec Dolnych można również dotrzeć piękną rzeką Wisłą. Operator łodzi Wiślana – firma Bydgoszczanka – oraz flisacy z Torunia będą organizować rejsy z nabrzeża w Starym Fordonie do Strzelec Dolnych i z powrotem przez cały dzień – czas trwania przeprawy to około godzina. Cennik: 30 zł osoba dorosła, 20 zł dzieci, dzieci do lat 4 podróżują bezpłatnie. Kontakt w sprawie rejsów jest możliwy pod numerem telefonu 724 918 667.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
8 miesięcy temu

dziękujemy mzk Bydgoszcz za brak zwiększenia częstotliwości połączeń autobusowych na to wydarzenie, jednocześnie prosząc o zwiększenie cen biletów od przyszłego roku