Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W sobotę Święto Ulicy Gimnazjalnej. Będzie dużo muzyki, jedzenia i… ognia

Dodano: 01.06.2023 | 15:46

Na zdjęciu: Święto ulicy Gimnazjalnej ponownie przyciągnie wielu bydgoszczan na urokliwą śródmiejską uliczkę.

Fot. nadesłane

Już w najbliższą sobotę, 3 czerwca powraca Święto Ulicy Gimnazjalnej. Przedsiębiorcy wraz z Menadżerem Starego Miasta i Śródmieścia przygotowali wiele atrakcji zarówno gastronomicznych, jak i kulturalnych.

Święto Ulicy Gimnazjalnej to cykliczna impreza, która w sezonie letnim przyciąga wielu bydgoszczan. Odbywa się na urokliwej ulicy stanowiącej część traktu łączącego Filharmonię Pomorską z placem Wolności. Dzięki funkcjonującym tam lokalom usługowym i gastronomicznym, Gimnazjalna stała się popularnym miejscem spędzania czasu przez mieszkańców Bydgoszczy, a w szczególności przez młodzież.

Kolejna odsłona święta Gimnazjalnej odbędzie się już w tę sobotę, 3 czerwca. Impreza rozpocznie się już od godziny 11:00. – Gimnazjalna to ulica współtworzona przez aktywnych i kreatywnych ludzi, dlatego wraz z przedsiębiorcami przygotowaliśmy wiele atrakcji zarówno gastronomicznych, jak i kulturalnych. Popołudnie i wieczór upłyną pod znakiem muzyki, sztuki, historii i dobrego jedzenia – podkreśla Maciej Bakalarczyk, menedżer Starego Miasta i Śródmieścia.


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Czeska restauracja w Bydgoszczy. Otwarcie już w tym tygodniu!


Jakie atrakcje czekają na odwiedzających w tę sobotę śródmiejską ulicę? W godz. 11:00 – 16:00 jeden z współtwórców sukcesu Gimnazjalnej – Michał Kaliski – pokaże meble mid-century, a w godz. 16:00 – 21:00 menedżer zaprosi na kolejną mini wystawę z cyklu „Made in Bydgoszcz”. Tym razem zobaczymy unikalne grafiki z bydgoskich opakowań, a we wnętrzach „Zakładu” serię etykiet dawnych bydgoskich destylarni.

Przez cały dzień na ulicy będzie rozbrzmiewać muzyka, Od 12:00 do 21:00 usłyszymy słoneczne, pozytywne DJ-skie sety, wykonywane przed wejściem do klubokawiarni Zakład? (później przeniosą się one do wnętrza lokalu), a w Landschafcie w godz. 17:00 – 19:00 Abstract Emergency Experience w składzie Rafał Olszewski, Kamil Hajduk, Kevin G zaprezentuje wybrane kompozycje jazzowe oraz swobodną improwizację.

Nie zabraknie też atrakcji gastonomicznych. Przed Burger Parkiem zobaczymy m.in. przygotowywane na oczach klientów cheeseburgery, Sushi Kushi zaserwuje rolki w promocyjnej cenie, a Winosfera zaoferuje degustację serów. Od 16:00 do 20:00 będzie także okazja posmakować win z Winnicy pod Jabłonią. Bar Brazilian Flavours zaprosi do degustacji nalewek z cachacy i przekąsek z tapioki oraz do skorzystania z ofert promocyjnych.

Atrakcją, która z pewnością przyciągnie na Gimnazjalną wielu bydgoszczan, będą pokazy cyrkowe ogniomistrza. To właśnie on między 19:00 a 21:00 będzie wieść prym na ulicy, zamieniając ten widowiskowy żywioł w sztukę. Ponadto, w godz. 14:00 – 18:00 gości święta Gimnazjalnej uwieczni na swoich zdjęciach Jarek Majewski.

Atrakcji nie zabraknie, a ul. Gimnazjalna to idealne miejsce by zacząć lub skończyć swój spacer po naszym Śródmieściu. Tym bardziej, że podczas poprzedniego wydarzenia zyskała piękne podświetlenie – podkreśla Bakalarczyk.

Święto ulicy Gimnazjalnej – sobota, 3 czerwca. Sprawdź pełny program wydarzenia

11.00 – 16.00 – Michał Kaliski pokaże odnowione meble mid-century
12.00 – 21.00  – słoneczne, pozytywne Dj-skie sety (przed Zakładem?)
14.00 – 18.00 – zdjęcia wykonywane przez Jareka Majewskiego
16.00 – 21.00 – wystawa „Made in Bydgoszcz” – grafiki bydgoskich opakowań – (ulica)
16.00 – ….. – wystawa etykiet bydgoskiech destylarni z kolekcji Podwórka Tajemnic (Zakład?)
17.00 – 19.00 Koncert – Abstract Emergency Experience (Rafał Olszewski, Kamil Hajduk, Kevin G) – wybrane kompozycje jazzowe oraz swobodna improwizacja. (Landschaft)
cały dzień – cheesburgery smażone na żywym ogniu (przed Burger Park)
16.00 – 20.00 – wina z Winnicy pod Jabłonią (Winosfera)
17.00 – 20.00 – Sushi Kushi zaserwuje w promocyjnej cenie rolki,
19.00 – 21.00 – degustacja nalenalewek z cachacy i przekąsek z tapioki oraz oferty promocyjne (Brazilian Flavours Bar)
19.00 – 21.00 – cyrkowy ogniomistrz zamieniający żywioł w sztukę (ulica)

CZYTAJ TAKŻE: Restauracja „Weranda” organizuje Śniadanie na Trawie. Wiemy, kto będzie bohaterem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments