[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Gwiazdy polskiej muzyki wystąpią na Wyspie Młyńskiej! Zbliża się święto województwa

Dodano: 25.05.2022 | 09:45

Na zdjęciu: Koncert z okazji święta województwa odbędzie się na Wyspie Młyńskiej.

Fot. Błażej Bembnista

W pierwszą sobotę czerwca w Bydgoszczy odbędzie się koncert muzyki filmowej Wyspa Kina. W wydarzeniu organizowanym z okazji święta województwa wystąpią gwiazdy polskiej muzyki.

Co roku na początku czerwca urząd marszałkowski organizuje w całym regionie atrakcje z okazji Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zostało ono ustanowione w 2008 roku. Obchodzimy je 7 czerwca w rocznicę papieskich pielgrzymek na Kujawy i Pomorze. 6 i 7 czerwca 1991 papież Jan Paweł II był we Włocławku, a 7 czerwca 1999 roku w Bydgoszczy i Toruniu.

Święto województwa w Bydgoszczy. Kto wystąpi?

W wielu miastach głównym elementem obchodów są koncerty. W tym roku w Bydgoszczy zobaczymy prawdziwą plejadą gwiazd polskiej muzyki. W sobotę, 4 czerwca na Wyspie Młyńskiej wystąpią: Grzegorz Hyży, Igo Walaszek, Margaret, Sarsa, Viki Gabor, Michał Szpak i Mesajah.

Co ciekawe, dla Mesajah będzie to drugi koncert w Bydgoszczy na przełomie maja i czerwca. W czwartek, 26 maja artysta wystąpi także w kampusie Politechniki Bydgoskiej. Oprócz niego na juwenaliowej scenie pojawi się też m.in. Kobranocka. [czytaj więcej o juwenaliach na politechnice]

Artyści wykonają najpiękniejsze filmowe i serialowe motywy muzyczne związane z naszym regionem. Wstęp wolny. Na koncert zaprasza Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki.

Święto województwa 2022 w innych miastach

Koncerty odbędą się też w innych miastach regionu. W piątek, 4 czerwca we Włocławku wystąpi Kasia Kowalska, 5 czerwca w Grudziądzu – Fisz Emade, Żuki oraz IRA, a tego samego dnia w Inowrocławiu – L.U.C & REBEL BABEL ENSEMBLE, Maria Dębska i Dorota Miśkiewicz.

Gwiazdy polskiej muzyki wystąpią na Wyspie Młyńskiej! Zbliża się święto województwa
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Maciej
Maciej
1 miesiąc temu

„W piątek, 4 czerwca we Włocławku wystąpi Kasia Kowalska” – to chyba nie w tym roku