Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Święto Województwa 2024. Gwiazdy wystąpią na Wyspie Młyńskiej

Dodano: 28.05.2024 | 12:39

Na zdjęciu: Z atrakcji będzie można skorzystać przede wszystkim na Wyspie Młyńskiej.

Fot. Nikodem Mulczyński / archiwum

Już od najbliższej soboty, 1 czerwca rozpoczną się coroczne obchody Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W tym roku w Bydgoszczy świętujemy przez cały weekend! 

UWAGA! AKTUALIZACJA! Weekendowe koncerty zostały przeniesione do hali Immobile Łuczniczka. Szczegóły TUTAJ, natomiast poniżej pozostawiamy oryginalną zapowiedź.

Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego to okazja do udziału w wyjątkowych, a przede wszystkim darmowych koncertach. Wydarzenia organizowane są przez dwa czerwcowe weekendy w różnych miastach województwa. To okazja do wspólnej zabawy i posłuchania na żywo występów topowych polskich wykonawców. Na Święto Województwa zaprasza marszałek Piotr Całbecki.

W tym roku obchody w Bydgoszczy rozpoczną się już 1 czerwca. Tego dnia wieczorem na Wyspie Młyńskiej odbędzie się koncert ,,Wyspa Kina„, na którym będzie można usłyszeć piosenki związane z kinematografią oraz twórcami z regionu. Na scenie rozstawionej w samym centrum Bydgoszczy wystąpią Błażej Król, Kayah, Paulina Przybysz, Rubens, Olga Szomańska, Krystian Ochman oraz Natalia Lesz. Koncert poprowadzi Maciej Orłoś, a za aranżacje i kierownictwo muzyczne odpowiada Bartek Staszkiewicz. Początek wydarzenia o godz. 20:30.

Kolejnego dnia, 2 czerwca w naszym mieście odbędzie się wyjątkowo widowiskowe wydarzenie – ulicami Bydgoszczy przejdzie VIII Defilada Sił Dętych Województwa Kujawsko-Pomorskiego pod batutą wyjątkowego artysty Łukasza Rostkowskiego, znanego szerzej pod pseudonimem L.U.C. Defilada rozpocznie się od godz. 17:00 na ul. Mostowej i udział w niej weźmie około 350 osób! Artyści przejdą różnymi uliczkami znajdującymi się w okolicach Starego Rynku, by dotrzeć na Wyspę Młyńską. To tam o godz. 18:00 odbędzie się koncert L.U.C.  &  Rebel  Babel  Ensemble z gościnnym udziałem Bisza oraz 10 orkiestr dętych z województwa kujawsko-pomorskiego.

Święto Województwa 2024. Co przygotowano w innych miastach?

Udział we wszystkich wydarzeniach jest darmowy nie tylko w Bydgoszczy. Z jakich atrakcji będzie można skorzystać w innych miastach?

 • Włocławek – 1 czerwca, godz. 20:00, Amfiteatr w  Parku na Słodowie
  koncert ,,Fajansowe Sny”, na którym wystąpią: Andrzej Piaseczny, Bovska, Ewelina Flinta, Grzegorz Hyży, Krzysztof Cugowski, Maciej Tacher, Natasza, Urszula.
 • Grudziądz – 2 czerwca, godz. 19:00, Błonia Nadwiślanskie
  koncert ,,Przystań Wolności”, wystąpią: Grzegorz Hyży, Justyna Steczkowska, Krzysztof Cugowski, Mariusz Lubomski, Michał Szpak, Natalia Nykiel, O.S.T.R., Urszula
 • Toruń – 8 czerwca, godz. 20:30, Plac Cyrkowy ul. Przy Skarpie
  koncert ,,Pod Wspólnym Niebem”, wystąpią: Czesław Mozil, Daria ze Śląska, Justyna Steczkowska, Kasia Kowalska, Krystian Ochman, Małgorzata Ostrowska, Małpa, Mioush, Natasza
 • Inowrocław – 9 czerwca, godz. 18:00, Plac przy ul. Jana Molla, Osiedle Rąbin
  koncert ,,Na Soli”, wystąpią: Asia Czajkowska, Baranovski, Kasia Kowalska, Mariusz Lubomski, Michał Szpak, Natalia Kukulska, O.S.T.R., Viki Gabor

Święcie województwa towarzyszyć będą również rodzinny piknik kosmiczny z okazji inauguracji Centrum Edukacji Astronomicznej w Toruniu (8 czerwca przy ul. Wola Zamkowa 12A w Toruniu) oraz Astrofestiwal w Inowrocławiu (9 czerwca w Parku Solankowym w Inowrocławiu). Wstęp na te wydarzenia również jest wolny.

Święto Województwa 2024. Gwiazdy wystąpią na Wyspie Młyńskiej