[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Świętojańska Potańcówka nad Kanałem Bydgoskim. W piątek startuje cykl wyjątkowych, letnich imprez

Dodano: 23.06.2022 | 13:20

Na zdjęciu: Świętojańska Potańcówka nad Kanałem Bydgoskim odbędzie się na placu tanecznym przy wiadukcie kolejowym nad ulicą Nakielską.

Fot. mat. prasowe

W piątkowy wieczór na Miedzyniu odbędzie się Świętojańska Potańcówka nad Kanałem Bydgoskim. Od godziny 18:00 w rejonie wiaduktu kolejowego zabrzmi muzyka na żywo w wykonaniu Bromberg Stadt Quintett. Będzie to pierwsze z serii wydarzeń w ramach nowego, letniego cyklu imprez.

Potańcówki nad Kanałem Bydgoskim to – poza Kanałem Kultura – kolejny cykl darmowych wydarzeń, który tego lata odbędzie się w rejonie Kanału Bydgoskiego. Podobnie jak seria koncertów, potańcówki odbędą się dzięki głosom mieszkańców na projekt społeczny zgłoszony w ubiegłorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Potańcówki to powrót tradycji zabaw w plenerze w otulinie Kanału Bydgoskiego. W latach międzywojennych planty stanowiły prawdziwe centrum rozrywki bydgoszczan na świeżym powietrzu. Po wojnie tę formę zabawy kontynuowano – dodaje Dariusz Smól, osiedlowy radny z Miedzynia i Prądów oraz jeden z organizatorów Potańcówek nad Kanałem Bydgoskim.

W ramach pierwszej potańcówki, która odbędzie się w piątek, 24 czerwca o godzinie 18:00 wykorzystany zostanie dawny plac taneczny, usytuowany w parku nad Starym Kanałem Bydgoskim, przy nasypie kolejowym, w pobliżu pętli tramwajowej Wilczak.

Świętojańska Potańcówka nad Kanałem Bydgoskim – lokalizacja

Świętojańska Potańcówka nad Kanałem Bydgoskim otworzy cykl letnich imprez w rejonie Kanału Bydgoskiego. W piątek wspólnej zabawy zachęci zespół Bromberg Stadt Quintett. – Podczas wieczoru, oprócz tańca, będziemy także wyplatali wianki, które zostaną puszczone na Kanale – informuje organizatorzy. I zachęcają, by zabrać kocyki i przyjechać rowerem lub przyjść nad Kanał Bydgoski. Dojazd na plac taneczny jest możliwy także komunikacją miejską do przystanku Nakielska/pętla Wilczak tramwajami linii nr 1 i 3 oraz autobusami linii 56, 62 i 90. Parking dla samochodów znajduje się przy klubie KS Gwiazda – ulica Bronikowskiego 45.

Kolejna „Potańcówka nad Kanałem Bydgoskim” jest zaplanowana na 6 sierpnia, na polanie przy VI śluzie obok obiektów Gwiazdy. Do wspólnej zabawy zachęcać będzie znany bydgoski zespół Żuki. Ostatnia impreza, w rytmie lat 80. i 90., odbędzie się 19 sierpnia na placu tanecznym w rejonie pętli tramwajowej. Poprowadzi ją doświadczony DJ i wodzirej Piotr Wardowski. Sierpniowe potańcówki rozpoczną się o godzinie 19:00.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments