Bydgoszcz
18C
Przelotne opady
74% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 19 • L 18
23C
Czw
21C
Pt
24C
Sob
18C
Nd
24C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeSylwester na… budowie. Jak wygląda nowy wiadukt na Wojska Polskiego? [ZDJĘCIA Z DRONA]
01.01.2017 | 17:32

Sylwester na… budowie. Jak wygląda nowy wiadukt na Wojska Polskiego? [ZDJĘCIA Z DRONA]

W okolicach połowy stycznia kierowcy mają rozpocząć korzystanie z nowego wiaduktu na granicy Wyżyn oraz Wzgórza Wolności.

Na zdjęciu: W nadchodzących miesiącach mają zostać przeprowadzone analizy stanu technicznego drugiego, północnego wiaduktu na ul. Wojska Polskiego.

Fot. FotoDron.Pro

Na finiszu znajdują się prace związane z budową nowego wiaduktu na ulicy Wojska Polskiego przebiegającego nad aleją Jana Pawła II. Wykonano już próbne obciążenia, w ciągu kilkunastu dni przeprawa ma zostać udostępniona kierowcom, pieszym i rowerzystom.

Na powstaniu nowego obiektu mają zyskać wszyscy – kierowcy, bo otrzymają dwa pasy ruchu do jazdy w kierunku Wyżyn i Kapuścisk, a także wydzielony pas do prawoskrętu na wspomnianą al. Jana Pawła II, a piesi i rowerzyści – z uwagi na nową infrastrukturę, która zastąpiła tymczasowe, ale liczące sobie wiele lat rozwiązanie – oddzielony betonowymi blokami jeden z pasów pełniący funkcję czegoś na kształt ciągu pieszo-rowerowego.

Termin wykonania prac przy wiadukcie upłynął w sobotę, 31 grudnia. Dzień wcześniej wykonawca inwestycji – firma Gotowski – przeprowadził na obiekcie próbę obciążeniową, która wypadła pomyślnie. Teraz przeprawa czeka na odbiory techniczne oraz pozwolenie na użytkowanie. Kierowcy mają pojechać nią w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Nie oznacza to jednak, że cały front robót został zamknięty. Do wykonania są jeszcze prace przy zjazdach z wiaduktu, drogach dla rowerów czy chodnikach, a także uzupełnieniach zieleni.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 13 milionów złotych. Prace trwały od lipca ubiegłego już roku.

Poniżej galeria zdjęć inwestycji wykonana z drona przez niezawodną ekipę FotoDron.Pro. Polecamy!


Powiązane treści