Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Syn zabił matkę na działce w Bydgoszczy. Do zbrodni użył trytytki

Dodano: 28.09.2023 | 06:00

Na zdjęciu: Do tragedii doszło na terenie ogródków działkowych na Błoniu.

Fot. Archiwum

Do tragedii na terenie ogródków działkowych w Bydgoszczy doszło w poprzedni weekend, a śledczy dopiero teraz ujawnili nieco więcej szczegółów. Póki co wiadomo, że zatrzymany do sprawy 46-latek spędzi w tymczasowym areszcie najbliższe trzy miesiące.

Dramat rozegrał w sobotę (23 września) późnym wieczorem na terenie ogródków działkowych przy ul. Relaksowej. To tam, kryminalni z miejscowego komisariatu ujawnili ciało 68-letniej kobiety.

Wspólne działania kryminalnych z komendy miejskiej i wojewódzkiej pozwoliły na zatrzymanie 46-letniego syna ofiary – mówi mł. asp. Krzysztof Bratz z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Z informacji bydgoskiej Gazety Wyborczej wynika, że oględziny i czynności na miejscu tragedii trwały kilka godzin i zakończyły się dopiero w niedzielę, 24.09. tuż około godziny czwartej nad ranem.

Nadzorująca śledztwo Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Południe na razie jest bardzo oszczędna w informowaniu o szczegółach sprawy, głównie ze względu na jej charakter. – Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono zarzut zabójstwa – informuje szef prokuratury Włodzimierz Marszałkowski i dodaje, że zasadniczo 46-latek przyznał się do winy. – Skierowaliśmy do sądu wniosek o zastosowanie wobec zatrzymanego tymczasowego aresztu, sąd się do niego przychylił – przekazuje.

Śledczy nie informują o ewentualnym motywie tragedii (ten będzie dopiero weryfikowany w toku dalszego postępowania), tymczasem potwierdzają, że do zbrodni użyta została także trytytka. – Z ustaleń sekcji zwłok wynika, że kobieta była duszona, na jej ciele ujawniono także urazy fizyczne – słyszymy w prokuraturze, która dysponuje wstępnymi wynikami sekcji zwłok zmarłej.

Zatrzymanemu 46-latkowi za zabójstwo matki może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Alixa
Alixa
8 miesięcy temu

Ale to raczej nie Błonie. Prędzej Smukała.

koment
koment
8 miesięcy temu

Od kiedy na Błoniu mamy ogródki działkowe? Trochę rzetelności proszę.

Nieznana
Nieznana
8 miesięcy temu

To nie było na Błoniu. Tylko w Janowie nie kłamcie !

Maria
Maria
8 miesięcy temu

Działki są na Szwederowie ,blisko Błonia

Kopa
Kopa
8 miesięcy temu

To było na działkach na smukale jak już

Robert
Robert
8 miesięcy temu

Czy Was ludzie pojechało do reszty? Jakie ma to znaczenie gdzie są działki? Syn zabiją matkę a Wy się zaraz durnie jedne będziecie kłócić o markę trytytek. Stała się tragedia a tu taka ludzka beznadzieja w komentarzach.