Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Szachowe mistrzostwa w Bydgoszczy. Będzie rekord frekwencji!

Dodano: 25.08.2023 | 14:42

Na zdjęciu: W Bydgoszczy odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych.

Fot. mat. prasowe

W ostatnich dniach sierpnia w Bydgoszczy odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. W najbardziej widowiskowej formie współzawodnictwa szachowego rywalizować będzie ok. 2600 młodych zawodników i zawodniczek z całego kraju.

Zmagania podczas największej imprezy szachowej w kraju potrwają trzy dni. Głównym organizatorem jest Kujawsko – Pomorski Związek Szachowy we współpracy z Polskim Związkiem Szachowym i BKS Chemik Bydgoszcz.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, zaś partnerami imprezy są: Cukiernia Sowa, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Bydgoskie Centrum Sportu, Apis, Korpol Invest, USM Sp. z o.o. z Czernikowa, Agencja Start, Postdata oraz PAAK. Zaangażowane są także Zespół Szkół Elektrycznych, Zespół Szkół Mechanicznych nr 1, Szkoła Podstawowa nr 31 oraz Zespół Szkół nr 19.

Rozgrywki będą prowadzone w hali Immobile Łuczniczka. Do udziału w imprezie zgłosiło się ponad 1300 zawodników do szachów szybkich i ponad 1200 w szachach błyskawicznych. Uczestnicy będą podzieleni na grupy wiekowe do lat 8, 10, 12, 14,16, 18 (osobno dziewczęta i chłopcy).

Rekordowa frekwencja

– Wydarzenie jest doskonałą okazją do promowania szachów, aktywnych form spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież, ich samorealizacji, jak i rozwoju umysłowego i intelektualnego. Nie ma w Polsce większej imprezy pod względem frekwencji i rozmachu niż te mistrzostwa – mówią organizatorzy.

Co więcej, tegoroczna edycja będzie rekordową pod względem frekwencji w historii Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie www.mpjbis.bydgoszcz.pl. Kontakt z biurem zawodów pod adres mailowym: biurozawodów.mpj2023@gmail.com

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments