Szalona ostatnia kolejka. Zawisza zagra w III lidze!

Dodano: 19.06.2021 | 19:35

Na zdjęciu: Zawisza po remisie z Pogonią Mogilno.

Piłkarze Zawiszy wywalczyli awans do III ligi, choć w decydującym spotkaniu nie zdołali pokonać Pogoni Mogilno. Na ich szczęście Włocłavia przegrała z Kujawianką Izbica Kujawska..

Przed sobotnim meczem niebiesko-czarni mieli dwa punkty przewagi nad rywalami z Włocławka. W razie równej liczby punktów to Włocłavia cieszyłaby się z awansu. Dotychczas obie drużyny myliły się rzadko. Wystarczy powiedzieć, że Zawisza przed ostatnią kolejką przegrał tylko dwa razy, a Włocłavia – cztery razy (trzy razy na boisku i raz walkowerem). W sobotę jednak presja dała o sobie znać. W 22. minucie meczu w Bydgoszczy Pogoń objęła prowadzenie, gdy po rzucie rożnym trafił Antoni Krajnyk, a chwilę później z Włocławka nadeszły wieści o prowadzeniu Kujawianki. Drużyna z Izbicy Kujawskiej jeszcze przed przerwą podwyższyła na 2:0, co Pogoń uczyniła po zmianie stron – w 49. minucie Oczkowskiego pokonał Wiktor Mrówczyński.

Wobec wyniku we Włocławku temperatura meczu w Bydgoszczy nieco spadła. Zawiszanie w końcówce przebudzili się, czego efektem były dwa gole – najpierw autorstwa Oskara Fursta, a w 83. minucie Ariela Jastrzembskiego. We Włocławku wynik nie zmienił się i mimo remisu Zawisza może cieszyć się z awansu.

Bydgoszczanie zakończyli sezon z trzema punktami przewagi nad Włocłavią. Trzeci ostatecznie był Chemik Moderator, który zakończył sezon już przed tygodniem.