Bydgoszcz
-4C
Niebo głównie zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 5km/h ESE
H -4 • L -6
-1C
Czw
0C
Pt
-1C
Sob
-3C
Nd
0C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleSzalony rajd ulicami miasta pod wpływem narkotyków. Długa lista zarzutów dla zatrzymanego 19-latka
05.11.2021 | 17:09

Szalony rajd ulicami miasta pod wpływem narkotyków. Długa lista zarzutów dla zatrzymanego 19-latka

Na zdjęciu: Zatrzymany przez policjantów 19-latek był już wcześniej znany organom ścigania. W piątek, 5 listopada usłyszał długą listę zarzutów.

Fot. KPP Świecie

Uciekał przed policjantami kradzionym samochodem, taranując po drodze znaki i uszkadzając infrastrukturę miejską, w dodatku znajdował się pod wpływem środków odurzających – to najkrótszy opis historii, która wydarzyła się na ulicach Świecia w czwartek, 4 listopada w nocy.

Policjanci ze świeckiej komendy zostali zaalarmowani około godziny czwartej, że po ulicach miasta jeździ kierowca prawdopodobnie znajdujący się pod wpływem alkoholu. Próby jego skontrolowania spełzły na niczym, bowiem mężczyzna nie zamierzał zastosować się do poleceń policyjnego patrolu. – Kierujący skodą superb nie reagował na sygnały od funkcjonariuszy, uciekał im, w dodatku uszkadzając miejskie mienie – relacjonuje podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowa świeckiej policji.

Ucieczka na kołach zakończyła się w okolicach Szkoły Podstawowej nr 8 przy alei Jana Pawła II. Wówczas mężczyzna uderzył pojazdem w kwietnik i swoją próbę uniknięcia odpowiedzialności podejmował już pieszo. – Po krótkim pościgu pomiędzy blokami policjanci zatrzymali jednak uciekiniera – podkreśla podkom. Tarkowska.

Sprawcą przestępstw okazał się 19-latek, który już wcześniej figurował w policyjnych kartotekach. Okazało się, że auto, którym się poruszał (i które uszkodził) zostało skradzione dzień wcześniej. Na dodatek wszystko wskazuje na to, że prowadził samochód pod wpływem środków odurzających. Mają potwierdzić to jeszcze laboratoryjne badania. – Mężczyzna odpowie również za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i spowodowanie kolizji – wylicza Joanna Tarkowska.

Decyzją prokuratora młody mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści