Bydgoszcz
11C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 11 • L 11
11C
Sr
10C
Czw
9C
Pt
9C
Sob
8C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCISzczegóły zatrzymania Bartosza D. Grozi mu do 3 lat więzienia
bartosz-d-zatrzymany-kwp-bydgoszcz
10.03.2018 | 00:13

Szczegóły zatrzymania Bartosza D. Grozi mu do 3 lat więzienia

Bartosz D. został zatrzymany wczoraj, w podtoruńskiej miejscowości Ostaszewo.

Na zdjęciu: Bartosz D. trafił do policyjnego aresztu.

Fot. KWP Bydgoszcz

Wczoraj policjanci zatrzymali poszukiwanego listem gończym mieszkańca Chełmży Bartosza D., podejrzanego o skatowanie psa o imieniu Fijo. 

Do zdarzenia, które wstrząsnęło całą Polską doszło pod koniec stycznia na terenie Chełmży. 29-latek brutalnie znęcał się nad szczenięciem, należącym do jego rodziny. Lista obrażeń, opublikowana przez opiekującą się skatowanym zwierzęciem „Fundacje dla Szczeniąt Judyta”, jest przerażająca – Fijo ma wybite zęby, połamane żebra, krwiaki na kręgosłupie, uszkodzona miednica i stłuczony rdzeń kręgowy – czego konsekwencją jest niedowład łap.

Poszukiwania Bartosza D. rozpoczęły się po wystawieniu za nim przez prokuraturę listu gończego. Sprawa nabrała rozgłosu tydzień temu, kiedy to w akcje namierzenia zwyrodnialca włączyli się ludzie z całego kraju.

Wczoraj około godziny 16:30 kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy namierzyli i zatrzymali poszukiwanego w mieszkaniu w podtoruńskiej miejscowości Ostaszewo. Podczas zatrzymania Bartosz D. zachowywał się spokojnie i nie stawiał oporu, lecz był zaskoczony pojawieniem się funkcjonariuszy.

29-latek został natychmiast osadzony w policyjnym areszcie, a niebawem zostanie przetransportowany do jednostki penitencjarnej. O terminie jego przesłuchania zadecyduje prokurator. Podejrzanemu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


Powiązane treści