Bydgoszcz
-1C
Niebo głównie zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H -1 • L -2
-0C
Czw
1C
Pt
3C
Sob
5C
Nd
3C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCISzczegóły zatrzymania Bartosza D. Grozi mu do 3 lat więzienia
bartosz-d-zatrzymany-kwp-bydgoszcz
10.03.2018 | 00:13

Szczegóły zatrzymania Bartosza D. Grozi mu do 3 lat więzienia

Bartosz D. został zatrzymany wczoraj, w podtoruńskiej miejscowości Ostaszewo.

Na zdjęciu: Bartosz D. trafił do policyjnego aresztu.

Fot. KWP Bydgoszcz

Wczoraj policjanci zatrzymali poszukiwanego listem gończym mieszkańca Chełmży Bartosza D., podejrzanego o skatowanie psa o imieniu Fijo. 

Do zdarzenia, które wstrząsnęło całą Polską doszło pod koniec stycznia na terenie Chełmży. 29-latek brutalnie znęcał się nad szczenięciem, należącym do jego rodziny. Lista obrażeń, opublikowana przez opiekującą się skatowanym zwierzęciem „Fundacje dla Szczeniąt Judyta”, jest przerażająca – Fijo ma wybite zęby, połamane żebra, krwiaki na kręgosłupie, uszkodzona miednica i stłuczony rdzeń kręgowy – czego konsekwencją jest niedowład łap.

Poszukiwania Bartosza D. rozpoczęły się po wystawieniu za nim przez prokuraturę listu gończego. Sprawa nabrała rozgłosu tydzień temu, kiedy to w akcje namierzenia zwyrodnialca włączyli się ludzie z całego kraju.

Wczoraj około godziny 16:30 kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy namierzyli i zatrzymali poszukiwanego w mieszkaniu w podtoruńskiej miejscowości Ostaszewo. Podczas zatrzymania Bartosz D. zachowywał się spokojnie i nie stawiał oporu, lecz był zaskoczony pojawieniem się funkcjonariuszy.

29-latek został natychmiast osadzony w policyjnym areszcie, a niebawem zostanie przetransportowany do jednostki penitencjarnej. O terminie jego przesłuchania zadecyduje prokurator. Podejrzanemu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


Powiązane treści