Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 7 • L 6
4C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
0C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoSzczytna inicjatywa na Czyżkówku. Mieszkańcy posprzątają osiedle i pobliski las!
25-04-2020_ ul. Siedlecka - Czyżkówko Bydgoszcz - JS (1)
24.05.2020 | 14:45

Szczytna inicjatywa na Czyżkówku. Mieszkańcy posprzątają osiedle i pobliski las!

Akcję zaplanowano na sobotę, 30 maja.

Na zdjęciu: W ostatni weekend maja mieszkańcy Czyżkówka spotkają się, aby posprzątać pobliskie tereny.

Fot. Jakub Soboczyński

Już za niespełna tydzień odbędzie się akcja sprzątania osiedla Czyżkówko oraz pobliskich terenów leśnych. Zgłosić swój udział można do poniedziałku, 25 maja.

Sprzątanie jest obywatelską inicjatywą, która odbywa się pod hasłem „Zamień worek na krzaczorek”. Start akcji zaplanowano na 30 maja (sobota) na godzinę 11:00. W pięciu miejscach zaplanowano zbiórkę chętnych do uporządkowania osiedla. Osoby zaangażowane w akcję spotkają się więc przy skrzyżowaniu ulic: Chmurnej i Siedleckiej (obok „Pawilonu”), Siedleckiej i Pileckiego (przy parku na wysokości stawu), ul. Wyrzyskiej (wejście do lasu przy blokach), zbiegu ul. Wyszyskiej i Deszczowej (przy szlabanie przed wejściem do lasu) oraz przy skrzyżowaniu Filtrowej i Jułgi (na wysokości punktu InPost).

Dla każdego chętnego zapewnione zostaną zarówno rękawiczki, jak i worki do zbierania odpadów. Z uwagi na bezpieczeństwo sanitarne organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłaszanie się chętnych. A czasu nie ma wiele, bowiem termin na zapowiedzenie swojego udziału mija w poniedziałek, 25 maja.

Jak się zapisać? Należy chęć uczestnictwa przekazać telefonicznie pod numerem 660-794-361 lub pod specjalnie przygotowanym adresem e-mailowym: sprzatanie.czyzkowka@interia.pl.

Za organizację akcji sprzątania Czyżkówka i lasu odpowiadają: Eko Patrol Białe Błota, Nadleśnictwo Żołędowo oraz Rada Osiedla Czyżkówko.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści