Bydgoszcz
17C
Słonecznie
45% wilgotność
Wiatr: 7km/h SSE
H 17 • L 17
21C
Pon
21C
Wt
19C
Sr
16C
Czw
17C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCISzef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy – Dariusz Łukowski generałem dywizji
16.08.2018 | 14:44

Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy – Dariusz Łukowski generałem dywizji

Na zdjęciu: Uroczystości święta Wojska Polskiego w IWSZ Dariusz Łukowski przewodził jeszcze jako generał brygady.

Fot. Stanisław Gazda

8 sierpnia na wniosek Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej jako Zwierzchnik Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej mianował 11 oficerów Wojska Polskiego na pierwszy oraz kolejne stopnie generalskie i jeden admiralski. Na stopień generała dywizji mianowany został min. gen. bryg. Dariusz Łukowski – szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy. 

To wielki moment w życiu każdego żołnierza – wejść do korpusu polskiej generalicji, uzyskać kolejną nominację na wyższy stopień generalski. Ale to obok docenienia dotychczasowej służby, jej niezwykłego waloru, także wielkie zobowiązanie do realizowania tego dzieła – strzeżenia Rzeczypospolitej, dowodzenia żołnierzami, do tego, aby stać na straży bezpieczeństwa. I za to wam z całego serca dziękuję – za to, że tak znakomicie służyliście dotychczas i proszę o jeszcze – mówił podczas uroczystości prezydent Duda.

Gen. bryg. Dariusz Łukowski jest absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie (1988), studiów podyplomowych z zakresu administracji na Uniwersytecie Warszawskim (1995) i Wyższego Studium Polityki Obronnej na Uniwersytecie Obrony USA w Waszyngtonie (2008). Ukończył też liczne kursy natowskie.

W latach 2000-2007 zajmował stanowiska w Generalnym Zarządzie Logistyki P4, w tym szefa od 2006 r. W trakcie służby w zarządzie uczestniczył w misji Międzynarodowych Sił Stabilizacyjnych w Iraku. Później był dowódcą 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej w Bydgoszczy w latach 2008-2011. W tym okresie brał też udział w misji Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF) w Afganistanie jako szef sztabu ds. wsparcia Połączonego Dowództwa.

Łukowski w latach 2011-2014 był zastępcą szefa – szefem logistyki Inspektoratu Wsparcia, a następnie szefem Zarządu Planowania Logistyki P4 Sztabu Generalnego. Decyzją ministra obrony narodowej 5 marca został wyznaczony na szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Na stopień generała brygady został awansowany w 2008 r. Na kolejny awans czekał więc dziesięć lat.


Podobne wpisy

Powiązane treści