Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Szerokie żaluzje drewniane: jak wybrać i dostosować do stylu loftowego?

Dodano: 02.02.2024 | 09:45

Na zdjęciu:

Fot. materiał partnera

Żaluzje drewniane w pomieszczeniach w stylu industrialnym i loftowym wyglądają znakomicie niezależnie od tego, jaki odcień ma drewno i jaki rozmiar mają lamele. Jak dopasować model do pozostałych elementów aranżacji i stworzyć harmonijną kompozycję? Dowiedz się wszystkiego o tworzeniu wystroju z drewnianymi żaluzjami.

Żaluzje drewniane w oknie a styl loftowy

Styl loftowy i industrialny inspiracje czerpią z estetyki poprzemysłowej. Otwarte, dobrze oświetlone przestrzenie, masywne okna, wysokie sufity, szkło, metal i oczywiście drewno składają się na wizerunek nieco surowego, acz przytulnego wnętrza. Beton. Stara cegła. Wyeksponowane, odsłonięte żarówki o ciepłej barwie światła idealnie komponują się z drewnianymi meblami oraz stolarką okienną i drzwiową utrzymaną w podobnej stylistyce. Biel, czerń, odcienie brązu i szarości to barwy, które grają pierwsze skrzypce we wspomnianych aranżacjach. Monotonię loftu świetnie przełamują natomiast dodatki w kolorze butelkowej zieleni czy nieco przygaszonej czerwieni. Jakie żaluzje wybrać, aby pasowały do reszty elementów kompozycji?

Najlepiej w odcieniu zbliżonym do koloru podłogi lub drzwi. Stawiaj raczej na ciepłe tony. Nietuzinkowym oraz oryginalnym rozwiązaniem wydają się również matowe osłony okienne w kolorze antracytu, podkreślające loftowy charakter wnętrza.

Szerokie żaluzje drewniane: jak wybrać i dostosować do stylu loftowego?

Zarówno wąskie, jak i szerokie drewniane żaluzje wcale nie muszą być brązowe.

Jak montuje się drewniane żaluzje w oknie?

Wybrany model możesz zamontować zarówno w sposób inwazyjny, jak i nieinwazyjny. Warto podkreślić, iż podczas montażu żaluzji należy pamiętać o tym, by mechanizm żaluzji drewnianej znajdował się po przeciwnej stronie w stosunku do klamki. To pozwala uniknąć problemów podczas otwierania okna. Mocowanie nie jest trudne, ale przed jego rozpoczęciem zapoznaj się dokładnie z poradami producenta i krokami, które musisz podjąć. Stylowe żaluzje drewniane i zrozumiałe instrukcje montażu w formie wideo znajdziesz na stronie internetowej producenta Clicky.

Szerokie żaluzje drewniane: jak wybrać i dostosować do stylu loftowego?

Chcesz łatwo urozmaicić aranżacje? Zamontuj drewniane żaluzje w oknie!

Jak wybrać szarokie żaluzje drewniane?

Decydując się na zakup żaluzji drewnianych, musisz wziąć pod uwagę nie tylko styl, w jakim zostało wykończone wnętrze, ale także rozmiar pomieszczenia i jego układ. Żaluzje drewniane z szerokimi lamelami będą wyglądać korzystnie w dużych, przestronnych pokojach. Z kolei we wnętrzach o mniejszym metrażu sprawdzą się żaluzje węższe, o szerokości 25 mm. Nie przytłoczą swoim wyglądem niedużej kuchni czy sypialni, a ich klasyczny charakter sprawi, że pomieszczenie zyska elegancki sznyt. Odpowiednio dobrany rozmiar, podobnie jak kolor, pozwoli wydobyć z aranżacji to, co najlepsze i jednocześnie pomoże ukryć niektóre mankamenty.

Nie mniej istotny jest rodzaj drewna użytego do produkcji osłon okiennych. Te wykonane z wysokiej jakości surowca są nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne. Dzięki określonym właściwościom wykorzystywanych gatunków drewna, żaluzje drewniane wykazują większą wytrzymałość na działanie czynników atmosferycznych i łatwo nie ulegają odkształceniom. Nie straszne są im zatem promienie słońca czy wilgoć. Solinie wykonane osłony będą cieszyć użytkowników nienagannym wyglądem przez długie lata. Na rynku znajdziesz modele, do których produkcji wykorzystano starannie wyselekcjonowane i obrobione drewno lipy amerykańskiej oraz – pochodzące z Afryki – egzotyczne abachi.

Popularna estetyka podbija serca osób poszukujących minimalistycznych, a jednocześnie przytulnych rozwiązań. Przekonaj się, że drewniane żaluzje to idealne uzupełnienie aranżacji w stylu loftowym.