Bydgoszcz
0C
Niebo głównie zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 5km/h NE
H 0 • L -1
-4C
Wt
-4C
Sr
-3C
Czw
-1C
Pt
-3C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaSzkocja nadal w ofercie bydgoskiego lotniska. Siedem kierunków Ryanaira w sezonie letnim
Port Lotniczy Bydgoszcz
06.09.2018 | 11:18

Szkocja nadal w ofercie bydgoskiego lotniska. Siedem kierunków Ryanaira w sezonie letnim

Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: W sezonie letnim 2019 Ryanair ponownie będzie latał na trasie Bydgoszcz - Glasgow.

Fot. Leszek Grabowski/archiwum

Zimą Ryanair poinformował, że likwiduje swoją bazę na lotnisku Glasgow International, a wraz z tą decyzją kasuje większość połączeń realizowanych w tym kierunku. Ale od przyszłorocznego lata Bydgoszcz znowu będzie miała połączenie ze Szkocją. Wylądujemy jednak na innym lotnisku.

To lotnisko to znany bydgoszczanom port Glasgow-Prestwick, położony około 50 kilometrów na południowy-zachód od miasta. To tam lądowały maszyny Ryanaira, zanim przewoźnik zdecydował o przeniesieniu na położony bliżej centrum port Glasgow International (miało to miejsce w 2014 roku). Pod koniec lutego irlandzkie linie poinformowały, że likwidują swoją bazę na tym lotnisku, usuwając z oferty także większość połączeń (w tym z Bydgoszczy). Powodem miał być zbliżający się Brexit, a także wysokie stawki podatku pasażerskiego. Ryanair deklarował, że swoją działalność operacyjną w Szkocji przeniesie w dużej mierze do Edynburga, gdzie zaplanował uruchomienie jedenastu nowych tras.

Loty z Bydgoszcz do Glasgow-Prestwick zostaną reaktywowane 1 kwietnia przyszłego roku. Do Szkocji polecimy dwa razy w tygodniu – w poniedziałki oraz piątki. Wylot z Wysp Brytyjskich nastąpi o 13:45 czasu miejscowego, natomiast powrót – o 14:10 czasu polskiego. Lot potrwa dwie i pół godziny.

Połączenie do Glasgow-Prestwick to dobra wiadomość dla mieszkańców naszego regionu podróżujących na północ Wysp Brytyjskich. Godziny lotów pozwalają na dogodną organizację podróży, zarówno dla osób przylatujących do Kujawsko-Pomorskiego w celach turystycznych, rodzinnych czy biznesowych, jak i pod kątem krótkich citybreaków w Szkocji. Cieszymy się, że nasze lotnisko wpisuje się strategię rozwoju linii lotniczej Ryanair i stanowimy jedną z części tego rekordowego rozkładu lotów na sezon 20 19 – przekonuje Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz.

W przyszłym roku z Bydgoszczy Ryanair będzie realizował siedem kierunków – oprócz Glasgow będą to: Londyn-Stansted, Londyn-Luton, Birmingham, Dusseldorf Weeze, Kijów-Boryspol oraz Dublin.

Bilety na loty do Szkocji są już dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika.

 


Powiązane treści