Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm w Bydgoszczy. Obsługa defibrylatora to tylko ułamek wiedzy, jaką nabędziesz

Dodano: 28.03.2024 | 12:33

Na zdjęciu: Dobry kurs pierwszej pomocy przygotuje pracowników do niezwłocznego działania, aby zawsze pewni swoich kwalifikacji mogli przystąpić do pomocy poszkodowanym.

Fot. freepik.com / nadesłane

W dynamicznych środowiskach zawodowych szkolenie z pierwszej pomocy staje się nie tylko wymogiem prawnym, narzuconym przez Kodeks Pracy. To przede wszystkim powinność dla firm pragnących przyciągnąć najlepszych pracowników i zbudować wizerunek marki przyjaznej klientom. Szkolenia realizowane dla firm w Bydgoszczy są odpowiedzią na rosnące zainteresowanie inwestycjami w bezpieczeństwo.

Bezpieczeństwo w zgodzie z Kodeksem Pracy

Kodeks Pracy jasno określa, że zapewnienie bezpieczeństwa w firmie leży po stronie pracodawcy. Wyznaczenie osób odpowiedzialnych za udzielanie pierwszej pomocy, stworzenie punktów pierwszej pomocy oraz utrzymanie łączności ze służbami medycznymi to kluczowe elementy realizacji tego obowiązku. Szkolenie z pierwszej pomocy staje się więc niezbędne dla osób, które mają zostać oddelegowane do tego zadania.

Szkolenie BLS-AED czy KPP dla firm?

Przede wszystkim warto zastanowić się nad wyborem szkolenia, takiego jak BLS-AED. Szkolenie trwa zaledwie kilka godzin. Jego program można modyfikować w taki sposób, aby jak najlepiej odpowiadał realnym zagrożeniom w konkretnej firmie.

Kurs obejmuje między innymi metody rozpoznawania zatrzymania oddechu i utraty przytomności, a także podstawy resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Dodatkowe ćwiczenia pozwolą z kolei dowiedzieć się, jak w sytuacjach zagrożenia życia wykorzystać w praktyce przenośny automatyczny defibrylator zewnętrzny AED.

Dla osób, które chcą wziąć udział w bardziej zaawansowanym szkoleniu, świetną opcją jest kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. KPP to najbardziej zaawansowane szkolenie skierowane do osób, które nie posiadają kierunkowego wykształcenia medycznego.

To kilkadziesiąt godzin intensywnego kursu, prowadzonego przez doświadczonych ratowników. Zajęcia obejmują zarówno teorię, jak i realistyczne pozoracje, przygotowujące do rzeczywistych sytuacji. Certyfikat ratownika jest ważny przez trzy lata i stanowi solidny fundament dla budowy zespołów ratowniczych w firmie.

Dodatkowe korzyści i doświadczenie dla kursantów

Wspomniana obsługa defibrylatora to zaledwie ułamek wiedzy, jaką można zdobyć podczas szkolenia z pierwszej pomocy. Wiedza na temat prawidłowej reanimacji, udzielania pomocy w przypadku obrażeń czy oznak nagłych zachorowań może uratować życie nie tylko w miejscu pracy.

Pracownicy dowiedzą się również, jak wykonać wstępne badanie urazowe i dokonać wywiadu SAMPLE. Poza tym będą umieć zabezpieczać osoby z poparzeniami i rażone prądem, jak również złamania, skręcenia czy stłuczenia. Ponadto kursanci będą w stanie rozpoznać zawał, hipoglikemię czy omdlenia.

Warto jednak wiedzieć, kto może uczyć Twój zespół. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług wykwalifikowanych instruktorów z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Sprawdzony zespół oferujący szkolenia z pierwszej pomocy dla firm można znaleźć pod adresem: https://www.centrumratownictwa.com/szkolenie-z-pierwszej-pomocy-bls-aed-dla-firm.

Dobry kurs pierwszej pomocy przygotuje pracowników do niezwłocznego działania, aby zawsze pewni swoich kwalifikacji mogli przystąpić do pomocy poszkodowanym. Szkolenia są skierowane do osób stawiających pierwsze kroki w świecie ratownictwa, jak też do bardziej doświadczonych członków zespołu.