Bydgoszcz
29C
Słonecznie
38% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 29 • L 29
27C
Pt
27C
Sob
27C
Nd
28C
Pon
27C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCISzlachetna Paczka: Baza rodzin i dzieci już otwarta. Czas na działanie!
25.11.2018 | 00:10

Szlachetna Paczka: Baza rodzin i dzieci już otwarta. Czas na działanie!

Na zdjęciu:

Fot.

Niedawno otwarta została baza rodzin włączonych do programu Szlachetna Paczka – można już zostać darczyńcą Szlachetnej Paczki oraz Akademii Przyszłości. Potrzebującą rodzinę lub dziecko będzie można wybrać na stronach internetowych: szlachetnapaczka.pl i akademiaprzyszlosci.org.pl.

Zostając darczyńcą i przekazując paczkę rodzinie pokazujemy jej, że nie jest sama ze swymi problemami. Celem Paczki jest to, by potrzebujący “stanęli na nogi”, zaczęli sobie sami radzić w życiu, by odzyskali podmiotowość i sprawczość. Paczka łączy ludzi. Pomoc przygotowana jest tak, aby dała trwały efekt. Wspieramy rodzinę w odkryciu własnego potencjału i drogi do wyjścia z trudnej sytuacji. Darczyńca pomaga konkretnym osobom, sam kupując dla nich potrzebne rzeczy. Ma możliwość poznania historii osób, których zdecydował się wspierać. Pomoc dostosowana jest do indywidualnych potrzeb danej rodziny.

W tegorocznej edycji programu w woj. kujawsko-pomorskim działa blisko 600 wolontariuszy, którzy docierają do prawdziwej biedy. Celem naszego województwa jest pomoc 900 rodzinom.

Jak zrobić Paczkę? 1. Wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl. Wybierz okolicę, w której chcesz pomagać; 2. Zapoznaj się z opisami rodzin na stronie. Wybierz tę, której chcesz pomóc; 3.Możesz zaprosić do przygotowania paczki znajomych, rodzinę czy współpracowników. Razem będzie wam łatwiej stworzyć wyjątkowe prezenty, które będą realną pomocą i impulsem do zmiany; 4. Bądź w kontakcie z wolontariuszem – opiekunem wybranej przez Ciebie rodziny. To on odezwie się do Ciebie i będziesz mógł dopytać go o szczegóły; 5. W czasie Finału (8 i 9 grudnia) dostarcz paczki do wybranego przez siebie wcześniej magazynu. Przekaż je wolontariuszom, którzy dostarczą prezenty rodzinie; 6. Wolontariusz poinformuje cię o tym, jak rodzina zareagowała na paczki i przekaże ci jej podziękowanie.

Szlachetna Paczka istnieje od 2001 roku. Przez 18 lat w jej działania włączyło się blisko 4 mln osób, a łączna wartość pomocy materialnej, przekazanej ponad 150 tys. rodzin w potrzebie przekroczyła ćwierć miliarda złotych. To jedyny na świecie system pomocy bezpośredniej, który łączy ogromną skalę działania z tym, że konkretny człowiek wciąż pomaga w nim konkretnemu człowiekowi. Dla osób zaangażowanych w Paczkę – w różnych rolach – stanowi ona impuls do zmiany.

Z kolei na stronie akademiaprzyszlosci.org.pl otwarta jest baza z historiami dzieci – podopiecznymi Akademii Przyszłości. Program ten pomaga dzieciom, które z różnych powodów nie wykorzystują swojego potencjału. Dzięki uczestnictwu w programie zmieniają się – przełamują bariery, nabierają pewności siebie, zaczynają wierzyć w swoje możliwości i z nich korzystać.

Punktem wyjścia jest spotkanie, rozmowa, otwarcie się na drugiego człowieka, zbudowanie zaufania i danie przestrzeni na rozwinięcie skrzydeł. Darczyńca wybiera dziecko, któremu funduje Indeks Sukcesów. W ten sposób wspiera ucznia w jego drodze i walce o marzenia. Zmiana, która zachodzi dzięki Akademii Przyszłości, staje się udziałem nie tylko dziecka, ale również wolontariusza oraz darczyńcy.


Powiązane treści