Bydgoszcz
4C
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h E
H 6 • L 3
15C
Nd
10C
Pon
6C
Wt
6C
Sr
2C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCISzlachetna Paczka otwiera swoją bazę
14.11.2015 | 13:03

Szlachetna Paczka otwiera swoją bazę

Już za tydzień będzie można wybrać rodzinę, która potrzebuje Twojej pomocy!

Na zdjęciu: Screen oficjalnej strony internetowej Szlachetnej Paczki.

Fot.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki od ponad miesiąca szukali rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Sprawdzili, kto tak naprawdę potrzebuję pomocy i niedługo pokażą wyniki ich pracy. 21 listopada zostanie otwarta Baza Rodzin Szlachetnej Paczki.

Tak, jak w poprzednich latach, będzie można w niej znaleźć opisy potrzebujących rodzin zawierające przedstawienie członków familii, miejsce zamieszkania, ich sytuację materialną oraz najważniejsze potrzeby. Każdy, kto zdecyduje się pomóc, będzie musiał wybrać konkretną rodzinę i przygotować paczkę dopasowaną do ich potrzeb. Pomoże w tym wolontariusz, który jest łącznikiem pomiędzy darczyńcą a potrzebującym. Osoba przygotowująca paczkę nie może zapomnieć o tym, że podczas finału musi dostarczyć przygotowane dary do konkretnego magazynu Szlachetnej Paczki. Należy więc zwrócić uwagę na to, by na pewno wybrać rodzinę z naszego województwa.

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla potrzebujących rodzin. Jest to akcja charytatywna łącząca działania setek tysięcy osób. W tym roku odbywa się XV edycja Szlachetnej Paczki, która będzie miała swój finał w dniach 12-13 grudnia 2015 r.


Powiązane treści