Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Szosa Gdańska w Osielsku ma zostać doświetlona. Na jakim odcinku?

Dodano: 16.01.2024 | 09:45

Na zdjęciu: Wykonawca będzie miał sześć miesięcy na wykonanie prac licząc od dnia podpisania umowy

Fot. IN

19 stycznia (piątek) nastąpi otwarcie ofert na budowę oświetlenia Szosy Gdańskiej w Osielsku.

Dawniej była to droga krajowa. Od jakiegoś czasu zarządcą tej trasy jest Zarząd Dróg Wojewódzkich. Budowy oświetlenia dokona jednak Gmina Osielsko. Zadanie obejmuje montaż 74 latarni oświetleniowych z linią kablową, montaż szafki oświetleniowej sterującej oraz demontaż istniejącej sieci oświetleniowej własności Enea Oświetlenie z utylizacją materiałów. Nowe oświetlenie ma zostać wykonane od ul. Młyńskiej do ul. Kąty. Wykonawca będzie miał sześć miesięcy na wykonanie prac, licząc od dnia podpisania umowy.

Przypomnijmy jednak, że inwestycja ta wisiała na włosku. Powód? Podczas uchwalania budżetu część radnych proponowała, aby zrezygnować z tego zadania i zamiast tego wybudować zatokę autobusową przy ul. Centralnej pomiędzy ul. Orzechową i Agrestową. Jest to droga powiatowa. Obecnie autobus zatrzymuje się tam na jezdni.

Zdaniem części radnych jest to niebezpieczne miejsce, gdyż w pobliżu znajduje się skrzyżowanie, przejście dla pieszych, a dodatkowym problemem jest ograniczona widoczność. Ostatecznie jednak wniosek ten przepadł w głosowaniu. Inwestycję ma zrealizować Zarząd Dróg Powiatowych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
5 miesięcy temu

No w końcu. 1/3 najbogatszej gminy w Kujawsko-Pomorskim na głównej drodze była nieoświetlona. Super inwestycja. Brawo