Bydgoszcz
16C
Słonecznie
36% wilgotność
Wiatr: 6km/h ENE
H 18 • L 15
16C
Sr
19C
Czw
24C
Pt
17C
Sob
13C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoSzpital Biziela krajowym liderem w leczeniu udarów mózgu
szpital biziela
10.05.2022 | 13:20

Szpital Biziela krajowym liderem w leczeniu udarów mózgu

Na zdjęciu: Szpital Biziela podkreśla, że mimo pandemii COVID-19 oraz trudnej sytuacji w województwie wynikającej z zamykania oddziałów udarowych (co spowodowało konieczność udzielania pomocy również chorym nie kwalifikującym się do leczenia i obłożeniem kliniki wykraczającym poza ilość łóżek) udało się udzielić pomocy dużej liczbie chorych.

Fot. Szymon Fiałkowski

Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr Jana Biziela jest krajowym liderem w leczeniu udarów mózgu – poinformowała konsultantka krajowa z dziedziny neurologii prof. dr hab. Agnieszka Słowik.

Jak przekazuje Kamila Wiecińska, rzecznik prasowy szpitala Biziela, 7 maja, podczas ogólnopolskiej konferencji neurologicznej, konsultantka krajowa z dziedziny neurologii prof. dr hab. Agnieszka Słowik przedstawiła statystykę dotyczącą leczenia udarów mózgu w Polsce. – Z opublikowanych danych wynika, że Centrum Interwencyjnego Leczenia Udarów Mózgu Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr J. Biziela w Bydgoszczy w roku 2021 wysunęło się w kraju na prowadzenie w zakresie leczenia udarów mózgu metodą trombektomii mechanicznej – podkreśla Wiecińska.

Przedstawicielka bydgoskiego szpitala dodaje, że wykonuje on zabiegi dla populacji dwóch milionów mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego. – 80% chorych kierowanych na zabieg trafia do naszego szpitala z 13 oddziałów udarowych na terenie województwa, ale też z ośrodków z Piły i Poznania – zaznacza rzecznik lecznicy.

Szpital Biziela podkreśla, że mimo pandemii COVID-19 oraz trudnej sytuacji w województwie wynikającej z zamykania oddziałów udarowych (co spowodowało konieczność udzielania pomocy również chorym nie kwalifikującym się do leczenia i obłożeniem kliniki wykraczającym poza ilość łóżek) udało się udzielić pomocy dużej liczbie chorych. Warto dodać, że w Polsce na udar zapada rocznie około 90 tysięcy osób.

CZYTAJ TAKŻE: Co dalej z budową spalarni odpadów niebezpiecznych na terenie dawnego Zachemu?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments