Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Szpital Biziela zostanie rozbudowany. Inwestycja za ponad sto milionów [WIZUALIZACJE]

Dodano: 15.04.2021 | 12:33

Na zdjęciu: W ramach inwestycji ma powstać nowy budynek w kompleksie przy ul. Ujejskiego.

Fot. Alstal Grupa Budowlana

Szpital Biziela zostanie rozbudowany. W czwartek, 15 kwietnia została podpisana umowa między Uniwersytetem Mikołaja Kopernika a firmą ALSTAL, która zrealizuje inwestycję.

Projekt zakłada rozbudowę kompleksu szpitalnego przy ul. Ujejskiego w Bydgoszczy o nowoczesny budynek z trzonem komunikacyjnym i z wyniesionym na dachu lądowiskiem dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W obiekcie mieścić się będzie jedenaście sal operacyjnych (w tym dwie hybrydowe). Znajdą się w nim także pomieszczenia socjalne i techniczne oraz stacja do mycia łóżek. Na najniższym piętrze planuje się powstanie sali wielofunkcyjnej dla ok. 200 osób. Po wybudowaniu budynku i wykonaniu modernizacji istniejącej infrastruktury do dyspozycji pacjentów będzie 687 łóżek – w tym 140 w nowym obiekcie.

Wykonawcą budowy będzie firma Alstal, która obecne realizuje m.in. inwestycje Centrum Onkologii Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej, Szpitala św. Wincentego a Paulo w Gdyni i Centrum Diagnostyki Obrazowej w Gdańsku. – Jest to kolejny  ambitny projekt, jakiego się podejmujemy. Na jego realizację mamy tylko 32 miesiące. Skierowaliśmy na tę budowę najlepszy zespół fachowców, który posiada duże doświadczenie w realizacji obiektów  szpitalnych. Dołożymy starań, aby nowe skrzydło szpitala było najnowocześniejszym tego typu budynkiem w Polsce. Mamy też nadzieję na konstruktywną współpracę z inwestorem i projektantem  – stwierdził przy okazji podpisania umowy prezes firmy Jarosław Szczupak. Wcześniej Alstal wybudował m.in. lodowisko Torbyd i pływalnię Astoria.

Nowe skrzydło powstanie w północno-zachodniej części kompleksu głównego. Zostało zaprojektowane jako prostopadłościenna bryła z ośmioma kondygnacjami naziemnymi i jedną podziemną o łącznej powierzchni zabudowy wynoszącej 3 785 mkw. Dla porównania – istniejąca zabudowa liczy 14 884 mkw. W ramach inwestycji przebudowany zostanie –  w celu połączenia z nowym – istniejący budynek szpitala. Alstal wybuduje również stacje transformatorową oraz wykona przebudowę wewnętrznej infrastruktury drogowej szpitala. Podpisana w czwartek umowa na realizację inwestycji opiewa na niemal 160 mln zł.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Max
Max
2 lat temu

Na stronie bydgoszcz w budowie jest też wizualizacja Nowego Archiwum Państwowego jakie ma być budowane na Karłowicza.

Arkadiusz
Arkadiusz
2 lat temu
Alstal to sami "fachowcy" ;)
Jaroslaw
Jaroslaw
2 lat temu

Ciekawe kiedy zejdą z budowy

Nick
Nick
2 lat temu

Szkoda, że tylu świetnych lekarzy nie ma już w tym szpitalu. Budynki nie leczą, tylko ludzie. Vivat Academia, Vivant Professores!!!