
Matki doceniają bydgoski szpital miejski. Zajął pierwsze miejsce w rankingu
Na zdjęciu: Bydgoski szpital miejski mieści się przy ulicy Szpitalnej.
Fot. Szymon Fiałkowski
Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. dr. Emila Warmińskiego w Bydgoszczy zajął I miejsce w regionie w plebiscycie „Głos Matek”.
Jak informuje Anna Siwiec, rzeczniczka szpitala miejskiego, ranking dotyczył oceny pacjentek przebywających na Bloku Porodowym oraz oddziałach Położnictwa, Ginekologii i Patologii Ciąży. Matki oceniały przede wszystkim realizacje planu porodu, swobodę rodzenia, kontakt z dzieckiem po narodzinach, opiekę podczas cesarskiego cięcia, pomoc w opiece nad dzieckiem, wsparcie w karmieniu piersią czy warunki w szpitalu. Wyraziły też zdanie na temat personelu szpitala i określiły swoje zadowolenie z opieki.
– Cieszymy się, że nasze serce, które wkładamy w codzienne wykonywanie swoich obowiązków przekłada się na standardy opieki okołoporodowej. Czujemy się bardzo docenieni takim wynikiem – dodaje Siwiec.
MSWiA jest przereklamowany! Nie wiem skąd porodówka przy ul. Markwarta ma tyle dobrych opinii. Rodziłam tam ostatnio i nikomu nie życzę aby tam trafił. Opieka lekarska jak najbardziej ok, ale położne podchodzą do wszystkiego z pretensją. Zadzwonisz dzwonkiem z prośbą o przyjście, poprosisz o mleko czy o przeciwbólowe, to o ile w ogóle przyjdą to jeszcze z taką miną, że się człowiekowi odechciewa. Po cięciu, zero pomocy. Przez tydzień pobytu trafiłam tylko na dwie życzliwe położne i m. in. była to pani, która mnie pionizowala i pani na porodówce, która podłączyła mi oksytocynę i to tyle. Reszta pobytu taka, że… Czytaj więcej »
Szkoda, że nie wzięto do głosowania również opinii, które pacjentki wpisują w Internecie. To są prawdziwe opinie o opiece i traktowaniu pacjenta.
Leżałam na patologii ciąży oraz rodziłam w miejskim, bardzo dobrze wspominam pobyt, personel mily, kompetentny, bardzo pomocny. Polecam
Najlepszy szpital w Bydgoszczy, miałam trudny poród, ale dzięki położnym Aniołom wszystko się udało !! Polecam!
Moim zdaniem to najlepszy szpital do rodzenia urodziłam 3 dzieci w tym szpitalu i za nic nie dała bym się namówić na inny zawsze też mieli świetnych neonatologów jakby coś odpukac z maluchem nie tak to tylko szpital miejski położne nauczą karmienia itp opieka naprawdę dobra przy pierwszym i drugim porodzie zraziłam się na izbie przyjęć ale te osoby nie były przy porodzie i nie brały udziału w opiece poporodowej więc puściłam to w nie pamięć cała reszta profesjonalna poród jest dla każdej z nas mniej lub bardziej ciężkim przeżyciem bólem wysiłkiem fizycznym nieporównywalnym z niczym innym i chcemy żeby… Czytaj więcej »