Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 12 • L 12
16C
Czw
15C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCISzpital MSW w Bydgoszczy zwyciężył w Rankingu Szpitali Publicznych 2016
Szpital_MSW_Bydgoszcz (1)
29.01.2016 | 00:10

Szpital MSW w Bydgoszczy zwyciężył w Rankingu Szpitali Publicznych 2016

Twórcy zestawienia porównali placówki medyczne z całego kraju.

Na zdjęciu: Szpital MSW w Bydgoszczy znajduje się przy ul. R. Markwarta 4-6

Fot. wikipedia / fot. Darpaw

Zwiększenie skali kontraktu z NFZ to źródło sukcesu Szpitalu MSW w Bydgoszczy. Placówka zajęła I miejsce w Rankingu Szpitali Publicznych 2016 w kategorii jednostek z kontraktem do 29 mln zł.

Bydgoski ośrodek uzyskał 51 punktów na 60 możliwych do zdobycia. Został oceniony pod kątem efektywności aktywów, rentowności sprzedaży i dynamiki kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Podmiot przygotowujący ranking (spółka Magellan), zauważył, że placówka maksymalnie wykorzystała dostępne możliwości, a miejsce na rynku zapewniła sobie dzięki rozszerzeniu działalności oraz utworzeniu zakładu opieki długoterminowej. Na zwiększenie rentowności sprzedaży wpłynęło zwiększenie skali kontraktu z NFZ.

Twórcy Rankingu Szpitali Publicznych 2016 oceniali placówki medyczne znajdujące się na terenie całej Polski. Szpitale podzielono ze względu na wartość kontraktu zawartego z NFZ. Łącznie utworzono trzy grup. Szpital MSW w Bydgoszczy zwyciężył w kategorii „małych” szpitali z kontraktem do 29 mln zł. Inne ośrodki z województwa kujawsko-pomorskiego nie zajęły już aż tak wysokich pozycji. Najbliżej zwycięstwa był Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu nad Wisłą, który zajął 12 miejsce wśród „średnich” placówek (z kontraktem pomiędzy 30 a 69 mln zł), a Szpital Uniwersytecki Nr 2 im. dr Jana Biziela w Bydgoszczy uplasował się na 11 miejscu w rankingu szpitali z kontraktem powyżej 70 mln zł.


Powiązane treści