Sztangiści Zawiszy z siedmioma medalami Mistrzostw Polski

Dodano: 06.11.2017 | 14:38

Sztangiści o medale rywalizowali w Zamościu.

Na zdjęciu: Z Mistrzostw Polski, sztangiści Zawiszy przywieźli siedem medali.

Znakomity występ sztangistów bydgoskiego Zawiszy! Na Mistrzostwach Polski w Zamościu, wywalczyli aż siedem medali!

W rywalizacji pań, złote medale wywalczyły Agnieszka Zacharek i Małgorzata Wiejak. Startująca w kategorii do 48 kg Zacharek, uzyskała w dwuboju 154 kg. W tej samej wadze startowała także Karolina Kropidłowska, która została sklasyfikowana na dziesiątej pozycji.

Wiejak została mistrzynią kraju w wadze 75 kg, z wynikiem 206 kg. Na najniższym stopniu podium stanęła Eliza Wcisłak (180 kg), a dziesiąte miejsce zajęła Beata Felska (131 kg).

Jeszcze lepiej spisali się panowie. Złote medale z ubiegłorocznych mistrzostw kraju w Mroczy, obronili Dominik Kozłowski (kat. 56 kg, w dwuboju 229 kg) i Dominik Wiśniewski (69 kg, 293 kg w dwuboju). Wicemistrzem Polski w wadze 77 kg został Damian Sikorski (305 kg w dwuboju), a brązowy medal w najcięższej kategorii – +105 kg wywalczył Bartosz Łoziński, z wynikiem 353 kg.