Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Sztybel powołał kolejną pełnomocnik. Tym razem do spraw równego traktowania

Dodano: 27.02.2024 | 19:31

Na zdjęciu: Anna Niewiadomska została dzisiaj powołana na stanowisko pełnomocnika wojewody do spraw równego traktowania.

Fot. Archiwum

Anna Niewiadomska została dzisiaj (27 lutego) powołana przez wojewodę Michała Sztybla na stanowisko pełnomocnika do spraw równego traktowania.

Informację o powołaniu Niewiadomskiej na to stanowisko podał Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki. – Do zadań pełnomocnika należeć będzie w szczególności podejmowanie działań służących promowaniu zasady równego traktowania na terenie województwa kujawsko-pomorskiego oraz w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim – wyjaśnia rzecznik prasowa KPUW Natalia Szczerbińska.

W ramach swoich kompetencji, pełnomocnik będzie współpracował z organizacjami pozarządowymi, które działają na rzecz równego traktowania oraz przeciwdziałania dyskryminacji, a także z pełnomocnikiem rządu ds. równego traktowania w realizacji i ewaluacji działań wynikających z przyjętych do realizacji programów.

Wcześniej wojewoda Michał Sztybel powołał innych pełnomocników. Beata Awiżeń-Chwiałkowska jest pełnomocnikiem wojewody ds. mniejszości narodowych i etnicznych, dr Sławomir Łaniecki – ds. dziedzictwa historycznego oraz kombatantów i osób represjonowanych. Wspomniana już Natalia Szczerbińska jest także koordynatorem ds. dostępności, Michał Antczak odpowiada za cyberbezpieczeństwo, a Krzysztof Ciecierski za ochronę informacji niejawnych. Pełnomocnikiem ds. osób niepełnosprawnych jest Paweł Bednarski, ds. jednostek samorządu terytorialnego Rafał Rospenda, ds. uzależnień – Tomasz Kamiński, a ds. ekonomii społecznej – Kazimiera Janiszewska.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Slicj
Slicj
1 miesiąc temu

Kolejne, lewackie niepotrzebne stanowisko. Sztybel, zgodnie z linią poprawności politycznej. I za co ta panienka będzie brać kasę podatników? Skandal.

kibic
kibic
1 miesiąc temu

Ktoś chyba zwariował. Takie stanowisko jeszcze od biedy można by zaakceptować na szczeblu centralnym, w W-wie przy KPRM na przykład, z zadaniami „jakimiś tam” dla całego kraju, ale na szczeblu wojewódzkim?
To może w każdym powiecie też..? Pogięło was?

zzz
zzz
1 miesiąc temu

Na poziomie ogólno polskim powiedzmy, że to ma jeszcze jakiś sens, choć kobity widzą nierówne traktowanie tylko u siebie i nie widza dyskryminacji mężczyzn, chociazby co do wieku emerytalnego, gdzie w prawie całej Europie jest albo wyrównany, albo w trakcie równania.
Na szczeblu wojewódzkim to taki pełnomocnik mógłby walczyć z np. preferencjami dla kobiet w rekrutacji na studia, gdzie za samą płeć na niektórych kierunkach dostają dodatkowe punkty xD, no ale wiemy jak będzie i jak to się skończy. Ślepotą na dyskryminowanie połowy społeczeństwa i kolejnym zbędnym stanowiskiem, bo sprawczość na szczeblu wojewódzkim takiej osoby będzie żadna.

Slick
Slick
1 miesiąc temu

Ta pani to tzw. aktywistka. Startowała w wyborach do Sejmu z list KO i dostała aż 149 głosów. Reprezentuje Inicjatywę jakąś tam na czele której stoi nieoceniona minister Nowacka. Nie dostała się do Sejmu, to dostała stanowisko. Nie zapominamy o naszych.

kibic
kibic
1 miesiąc temu

Panie Wojewodo, widać, że niewiele czasu wystarczyło abyście zaczęli wchodzić na drogę waszych poprzedników. Ciekawe, czy ten ruch kadrowy to samowola władzy tylko akurat naszego województwa, czy może jest podobnie w innych regionach, czyli „spadło nagle z nieba” 16 aktywistek, po jednej przy każdej wojewódzkiej władzy? Czy naprawdę nie widzicie w tym nic zdrożnego? Czy jesteśmy świadkami początku kolejnej epoki nowych „swojaków” i nowych „ośmiorniczek”? To głupota, nieostrożność, arogancja, błąd „z rozpędu” wywołany euforią po wyborczym zwycięstwie, czy po prostu tylko „nie odrobiliście lekcji” sprzed 8 lat? Bo jeśli to tylko błąd, to szybko go naprawiajcie! Nie po to głosowaliśmy… Czytaj więcej »

kibic
kibic
1 miesiąc temu

Pełnomocnicy

  • do spraw równego traktowania
  • do spraw mniejszości narodowych i etnicznych
  • do spraw dziedzictwa narodowego i kombatantów i osób represjonowanych (przez kogo?)
  • do spraw „dostępności” (??? do czego?)
  • do spraw informacji niejawnych
  • do spraw cyberbezpieczeństwa
  • do spraw osób niepełnosprawnych
  • do spraw samorządu terytorialnego
  • do spraw uzależnień
  • do spraw ekonomii społecznej (co to takiego?)

Czy nie widzicie, że powyższa lista wygląda jak jakiś PONURY ŻART???
Tylu darmozjadów i bezproduktywnych trutni w Urzędzie Wojewódzkim nie było nawet za czasów PRL-u!
I wy chcecie wygrać Wybory Samorządowe? Mnie właśnie od siebie odgoniliście. Nie chcę się za was wstydzić.

Tez kibic
Tez kibic
1 miesiąc temu

Proponowałbym wysłać taką listę pełnomocników do Warszawy, nawet do samego Tuska, z zapytaniem czy tak jest w każdym województwie czy to tylko radosna twórczość wojewody bydgoskiego. Bo jeśli to wszystko pomnożyć przez 16 to niezły gips. Toż to pusty śmiech ogarnia. A może to jeszcze lista niekompletna?

Normalny
Normalny
1 miesiąc temu

wariaci znowu na wolnosci, zycze powodzenia wszystkim normalnym