Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 15 • L 14
15C
Sr
14C
Czw
14C
Pt
16C
Sob
17C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoInwestycjeSzubińska firma z dużym dofinansowaniem. Są pieniądze na budowę nowej hali produkcyjnej
15.05.2021 | 21:55

Szubińska firma z dużym dofinansowaniem. Są pieniądze na budowę nowej hali produkcyjnej

Na zdjęciu: Szubińska firma Ibis zajmuje się m.in. produkcją maszyn piekarniczych i automatyzacją procesów pieczenia.

Fot. Szubin.PL / materiały prasowe

Szubińska firma Ibis jest setnym podmiotem, który otrzymał wsparcie w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

Decyzję o wsparciu firmy wydał zarząd Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (PSSE). – To już trzecia taka decyzja o wsparciu na terenie gminy Szubin – informuje szubiński urząd i dodaje, że urzędnicy PSSE zwracają uwagę na duży potencjał inwestycyjny gminy Szubin.

Firma Ibis z Szubina zajmuje się produkcją maszyn piekarniczych i automatyzacją procesów pieczenia. Teraz przedsiębiorstwo zainwestuje blisko jedenaście milionów złotych w budowę nowej hali produkcyjnej, która powstanie na terenach inwestycyjnych przy ul. Sportowej w Szubinie.

– W nowej hali znajdzie się miejsce na lokalizację piekarni doświadczalnej i showroomu, w którym będzie można zobaczyć i przetestować oferowane przez IBIS urządzenia – zdradzają urzędnicy szubińskiego ratusza.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie także dwie firmy podjęły decyzję o inwestowaniu na terenie Parku Przemysłowego Szubin, który powstaje w pobliżu budowanej drogi ekspresowej S5. Nową fabrykę wybuduje tam firma Dudek Paragliders z Kowalewa, a powstać ma tam także biurowiec związanej z Szubinem firmy HSF Logistics.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści