Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Szymon Hołownia przyjedzie do Bydgoszczy. W czwartek spotka się z mieszkańcami

Dodano: 08.07.2020 | 09:27
Szymon Hołownia, Michał Kobosko

Spotkanie zaplanowano na czwartkowy wieczór.

Na zdjęciu: Szymon Hołownia wraz z szefem swojego sztabu Michałem Koboską byli już w Bydgoszczy w trakcie kampanii. Teraz przyjadą, by promować najnowszy projekt polityczny Hołowni - Polska 2050.

Fot. Szymon Fiałkowski

Szymon Hołownia przyjedzie do Bydgoszczy. W pierwszej turze wyborów prezydenckich, otrzymał on niemal 14% poparcia.

Od kilku tygodni Hołownia mówi głośno o projekcie, który chce utworzyć, a który nazwany jest Polska 2050. To – jak sam deklaruje – ma być ruch społeczny, obywatelski, w formie stowarzyszenia. W związku z nim ruszył w trasę po kraju. – Będzie spotykał się z sympatykami, wolontariuszami i obywatelami, by rozmawiać o wizji Polski na pokolenia a nie kadencje – mówią przedstawiciele jego sztabu.

Hołownia w pierwszej turze wyborów prezydenckich uzyskał trzeci wynik. Głos na niego oddało 2 693 397 osób uprawnionych do głosowania, co przełożyło się na 13,87% poparcie. Sam Hołownia na Twitterze zapowiada, że ruch Polska 2050 wystartuje w najbliższych wyborach, a jego część może zostać przekształcona w partię polityczną. – Po dwudziestu latach XXI wieku czas już na coś innego w polskiej polityce. My nie idziemy tego systemu zniszczyć, tylko go reformować – pisze.

W najbliższy czwartek (9 lipca), Hołownia przyjedzie do Bydgoszczy. Spotkanie z byłym kandydatem na urząd prezydenta odbędzie się przy placu Wolności i rozpocznie się o 19:30. Wcześniej ma zaplanowane spotkania w Gorzowie Wielkopolskim i Szczecinku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments