Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Szymon Hołownia z wizytą w Bydgoszczy. „My wiemy, jak chcemy Polskę zmienić”

Dodano: 09.07.2020 | 23:54

Na zdjęciu: Szymon Hołownia w czwartek przyjechał do Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski

– To ja wam dziękuję za to, co zrobiliście, za to poparcie, które dostałem w wyborach – mówił dzisiaj w Bydgoszczy Szymon Hołownia, który spotkał się z mieszkańcami na placu Wolności.

Hołownia był już w Bydgoszczy na początku marca, kiedy spotkał się z mieszkańcami i wówczas opowiadał m.in. o planach na prezydenturę i swoim programie. Teraz ponownie zawitał do grodu nad Brdą już jako były kandydat na prezydenta. Przypomnijmy, że w pierwszej turze przed dwoma tygodniami uzyskał on trzeci wynik (13,87% poparcia).

– Myśmy stworzyli od zera w ciągu ostatnich sześciu miesięcy trzecią największą siłę polityczną w kraju – mówił Hołownia, który niedawno zapowiedział utworzenie projektu Polska 2050, którego część może zostać przekształcona w partię polityczną. – My wiemy, jak Polskę chcemy zmienić. My wiemy, z kim ją chcemy zmienić – z tymi ludźmi, których 15 tysięcy zapisali się do naszego ruchu – dodawał.

Zwracał uwagę na to, co będzie w drugiej turze wyborów prezydenckich. – Mamy dokładnie to, co przepowiadałem przed pierwszą turą, że jeśli tam się spotka kandydat PiS i PO, to będziemy mieli takie pogłębienie polaryzacji, że zamienimy się w dwie skłócone Polski, 49%, które nawzajem będą się obrażać i skakać sobie do oczu, wyzywać się od debili, warszawek i innych – mówił dalej i oceniał, że symbolem tego jest obraz dwóch kandydatów na prezydenta Polski gadających z pustym pulpitem konkurenta.

Mimo momentami rzęsiście padającego deszczu, Hołownia wyliczał, że na kampanię prezydencką zebrano 7 milionów złotych, a teraz czas na założenie ruchu Polska 2050. Jednocześnie od wczoraj działa strona stowarzyszenia – polska2050.pl. Później były kandydat na prezydenta odpowiadał na pytania m.in. o kwestie związane z ekologią czy tematykę związaną z przedsiębiorczością i kwestiami bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Medox
Medox
3 lat temu

Szymek łatwo się zabawiać za czyjeś pieniądze, jeżeli chcesz założyć jakieś ugrupowanie i później brać z tego profity to wyłóż swoja kasę a zaprzestań żebrać wśród Polaków, ponieważ jest to nie etyczne. Jak nie masz kasy na założenia jakiejś tam partyjki to zwróć się może do Sorosa, TVN i może do szmatławej pewnej gazety i wtedy może spłynął do Ciebie środki abyś mógł zabawiać się w politykę. Polacy zapewne nie dadzą nabrać się na Twoje mrzonki i spłynie do Ciebie kasa. Polacy naród nie głupi nie da się nabrać na takie plewy.