Bydgoszcz
29C
Słonecznie
38% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 29 • L 29
27C
Pt
27C
Sob
27C
Nd
28C
Pon
27C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleTajemnicza toyota wykorzystana do oszustwa. Czy ktoś ją rozpoznaje?
policja bydgoszcz
16.03.2021 | 14:24

Tajemnicza toyota wykorzystana do oszustwa. Czy ktoś ją rozpoznaje?

Na zdjęciu: Poszukiwana toyota land cruiser.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji auta, którym poruszali się sprawcy oszustwa.

Mężczyźni podejrzewani są o wyłudzenie pieniędzy metodą „na policjanta”. Do oszustwa doszło 26 listopada 2020 roku w godz. 13:40-15:00 przy ul. Skłodowskiej-Curie, a następnie na placu Teatralnym.

W toku prowadzonego postępowania policjanci ustalili pojazd, którym poruszali się sprawcy. Jest to biała toyota land cruiser. – Sprawcy zakryli przednią tablicę rejestracyjną czarnym materiałem, a tylnej pojazd nie miał. Natomiast tabliczka znamionowa jest nieczytelna, uniemożliwiając tym samym ustalenie numeru rejestracyjnego – informują funkcjonariusze.

Policjanci zbierają informacje mogące przyczynić się do identyfikacji auta, którym poruszali się sprawcy oszustwa lub ich samych. Informację można przekazać pod numerem telefonu 52-588-11-85, a także całodobowo pod numerami 52-588-11-59 lub 112 powołując się na znak sprawy L.dz. I-Krm 4279/21.

Aktualizacja: W środę rano policja poinformowała, że we wtorek na terenie Bydgoszczy zatrzymano do kontroli drogowej kierującego tego typu pojazdem, a jednocześnie jego właściciela. Ustalono, że nie miał on związku ze sprawą, w związku z czym komunikat o poszukiwaniach toyoty został wycofany.

1 3 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nick
Nick
3 miesięcy temu

Jest taka baza pojazdów – nazywa się CEPIK…
Pozdrawiam

Emil
3 miesięcy temu

Właśnie napewno nie jest ich dużo tych aut …… .w dobie takiej technologii …. Zagranica to już by widzieli co jak z czym

Mariusz
Mariusz
3 miesięcy temu

Auto zatrzymane dzisiaj przy ul. Magnuszewskiej ok godziny 18.30.

Jakub
Jakub
3 miesięcy temu

Informuję, że w konsekwencji działań policjantów z Bydgoszczy z dnia 16 marca 2021 roku około godziny 17 na rondzie Solidarności na Wyżynach w Bydgoszczy, właściciel zatrzymanego pojazdu oczekuje sprostowania informacji opublikowanej na portalu internetowym oraz facebooku wraz z opublikowanym wcześniej w mediach zdjęciem pojazdu. Sprostowanie winno zawierać informacje, że jego pojazd nie był wykorzystany do popełnienia oszustwa, nie miał zasłoniętej przedniej tablicy rejestracyjnej (bo jest pod lewym przednim reflektorem, co widać na zdjęciu) oraz nie miał zdemontowanej tylnej tablicy rejestracyjnej. Oczekiwane sprostowanie winno pojawić się najpóźniej do dnia 18 marca 2021 roku włącznie na portalu internetowym oraz facebooku. Niedotrzymanie tego… Czytaj więcej »

screencapture-metropoliabydgoska-pl-tajemnicza-toyota-wykorzystana-do-oszustwa-czy-ktos-ja-rozpoznaje-2021-03-17-12_17_34.png

Powiązane treści