Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 3 • L 3
9C
Sob
6C
Nd
9C
Pon
5C
Wt
6C
Sr
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoTajemnicze malowidło powstaje przy rondzie Jagiellonów [ZDJĘCIA]
rondo jagiellonów Bydgoszcz
07.11.2018 | 12:37

Tajemnicze malowidło powstaje przy rondzie Jagiellonów [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Tak wygląda nowa reklama powstająca przy Rondzie Jagiellonów.

Fot. Stanisław Gazda

Tajemnicza reklama powstaje na ścianie przy rondzie Jagiellonów.

Budynek Jagiellońska 12 od kilku lat nie jest zagospodarowany – miał tam powstać akademik, lecz o tych planach od dawna już nic nie słychać. Jego ślepa ściana służy za to funkcjom reklamowym – ostatnio wisiał na niej megaboard Tomasza Latosa. Teraz powstaje na niej tajemniczy malunek.

Plastyk miejski Marek Iwiński w rozmowie z nami podkreśla, że nie zgłoszono mu żadnej inicjatywy dotyczącej ściany budynku przy Rondzie Jagiellonów. – Nie wiem nic na ten temat. Liczę, że będzie dopasowana do tego miejsca, ale czerwone tło budzi obawy – powiedział Iwiński. Jego zdaniem, ta reklama może powstawać etapami, by zwrócić uwagę mieszkańców.

Okazało się, że powstające malowidło będzie reklamować film „Ballada o Busterze Scruggsie” w reżyserii Joena i Ethana Coenów. Dzieło powstało dla serwisu Netflix – jego premiera odbędzie się 16 listopada.

Warto przypomnieć, że na budynku (ale na jego północnej ścianie) kilkanaście miesięcy temu wisiała nielegalna reklama telefonów Huawei. Po krytyce ze strony mieszkańców i interwencji prezydenta Rafała Bruskiego baner zniknął.


Powiązane treści