Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Tajemnicze odpady w podbydgoskich lasach. Podrzucane są beczki i pojemniki z nieznanymi substancjami

Dodano: 03.06.2021 | 11:03

Na zdjęciu: W lesie niedaleko Buszkowa znaleziono kilkanaście beczek - w części z nich znajdowała się nieznana ciecz. W obliczu odkryć, nadleśnictwo Szubin wyznaczyło nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych za pomoc w ujęciu sprawcy.

Fot. Nadleśnictwo Szubin.

Od kilku dni strażacy spod Bydgoszczy informują o odnalezieniu pojemników z nieznanymi substancjami chemicznymi. Są one podrzucane do lasów położonych na południe od miasta – głównie w rejonie Brzozy i Łabiszyna.

31 maja OSP Łabiszyn poinformowała, że w lesie niedaleko Antoniewa (miejscowość znajduje się na trasie drogi wojewódzkiej 254) znaleziono porzucone metalowe beczki z nieznaną substancją. – Do działań zadysponowana została również Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego z JRG nr 2 Bydgoszcz. W działaniach udział brały także JRG Żnin, policja, Służba Leśna oraz Wydział Ochrony Środowiska z Urzędu Miasta w Łabiszynie – relacjonują strażacy.

Takie same pojemniki znaleziono również w Buszkowie – wsi oddalonej o 12 kilometrów od Żnina. Jak wyliczyło nadleśnictwo Szubin, w tej miejscowości podrzucono cztery zamknięte beczki koloru niebieskiego o pojemności 150 litrów, cztery beczki koloru żółtego o pojemności 150 litrów oraz siedemnaście beczek 40-litrowych. W części z pojemników znajduje się nieznana ciecz. Wczoraj (2 czerwca) ochotnicy z Łabiszyna natrafili na kolejne podrzucone beczki oraz opony. Tym razem odpady zostały zabezpieczone koło Władysławowa.
Na kolejne znaleziska natrafiono w lesie niedaleko Piecek. 1 czerwca OSP Brzoza poinformowała o podrzuceniu paletopojemników wypełnionych nieznanymi substancjami. To jednak nie koniec – jak podaje Bydgoszcz 998, takie same pojemniki odkryto również w lesie pomiędzy Zamościem a Łochowem.

Śledztwo w sprawie podrzucenia beczek w rejonie Łabiszyna prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Żninie. W obliczu odkryć, nadleśnictwo Szubin wyznaczyło nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych za pomoc w ujęciu sprawcy. Wszelkie informacje w tej sprawie należy kierować do straży leśnej w Nadleśnictwie Szubin – telefon 530 053 133. Sprawą tajemniczych odpadów zajmuje się również Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments