Bydgoszcz
2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h ENE
H 2 • L 2
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
5C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeTak mają wyglądać nowe budynki na Gdańskiej. Trwa ich budowa [WIZUALIZACJE]
GDAŃSKA BYDGOSZCZ
09.11.2021 | 09:44

Tak mają wyglądać nowe budynki na Gdańskiej. Trwa ich budowa [WIZUALIZACJE]

Na zdjęciu: Tak będą wyglądać budynki pod adresem Gdańska 106-112.

Fot. InventionMed

Przy ulicy Gdańskiej, pomiędzy Chodkiewicza a Kamienną, powstaje Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych spółki InventionMed. Spółka ujawniła wizualizacje budynków, które będą stanowić nową pierzeję ulicy.

Centrum badawczo-rozwojowe InventionMed – realizowane we współpracy z powiązaną spółką SoftBlue – powstaje przy ulicy Gdańskiej, między Chodkiewicza a Kamienną. Inwestycja odbywa się na terenie, zakupionym od Grupy Moderator za kwotę 1,3 miliona złotych. Prace budowalne rozpoczęły się kilka tygodni temu; wykonawcą jest bydgoska firma Tarpol. Projekt jest warty ponad 12 milionów złotych: spółka otrzymała dofinansowanie z Programu Operacyjnego Innowacyjny Rozwój w wysokości niemal 5,5 miliona złotych.

Przed długi czas spółka nie ujawniała szczegółów wyglądu nowego budynku. Z informacji z rejestru Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynikało, że za projekt odpowiadają architektki Agata Łuczaj i Joanna Janisz-Stępak. Ostatecznie InventionMed pokazała dwie wizualizacje, które pokazują, jak będzie wyglądać fragment nowej pierzei ulicy Gdańskiej – widać na nich, że budynek będzie składał się z dwóch części. Warto dodać, że obecnie firma Tarpol prowadzi prace przy kondygnacji podziemnej nowych obiektów – od kilku dni trwa palowanie gruntu.

Na pozostałej części terenu między Gdańskiej a Chodkiewicza – w stronę przyszłego kampusu Akademii Muzycznej – ma powstać inwestycja mieszkaniowa Grupy Moderator. Szczegóły tej inwestycji na razie nie są znane.

CZYTAJ WIĘCEJ: Zagraniczni inwestorzy kupili akcje bydgoskiej spółki. Prowadzi ona inwestycję przy Gdańskiej

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Radek
Radek
17 dni temu

Coś redakcja się nie przyłożyła. InventionMed buduje centrum symulacji na działce kupionej za ponad 4 mln z dofinansowaniem 16,3 mln projekt o wartości 36 mln.
Natomiast Softblue byduje również swoje centrum badawczo-rozwojowe na działce za 1,3 mln, dofinansowanie 5,5 mln a projekt wart ponad 12 mln.

Powiązane treści