Bydgoszcz
7C
Słonecznie
52% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 9 • L 6
21C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
15C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCITaki będzie finał WOŚP w Inowrocławiu
09.01.2017 | 12:13

Taki będzie finał WOŚP w Inowrocławiu

Do Inowrocławia trafił sprzęt wart ponad 267 tysięcy złotych.

Na zdjęciu: WOŚP w Inowrocławiu zapowiada mocne granie.

Fot. nadesłane

Ciekawe koncerty oraz imprezy towarzyszące przygotowano na najbliższą niedzielę. Inowrocław po raz kolejny włącza się do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku pieniądze są zbierane dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Na ulicach miasta kwestować będzie w najbliższą niedzielę 220 wolontariuszy. Sztab WOŚP, jak co roku, będzie się znajdował w Teatrze Miejskim, a koncerty będą odbywały się w hali widowiskowo-sportowej.

– Zróbcie wszystko, aby także Inowrocław grał gorąco, przyjaźnie, z uśmiechem, aby wszyscy zapamiętali ten dzień jako przepiękny, słoneczny, pełen przyjaźni i jednoczenia się. Inowrocław gra razem z nami. Pamiętajcie, że to wróci do was już za jakiś czas w postaci sprzętu medycznego. Czyli ta zimowa zbiórka zamienia się później w to, co jest potrzebne do ratowania życia i zdrowia nas samych, nas Polaków. Dziękuję, że cały świat gra z nami, także Inowrocław – mówi Jurek Owsiak w specjalnym nagraniu dla mieszkańców miasta.

Z informacji zamieszczonych na stronie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wynika, że do Inowrocławia trafił sprzęt wart ponad 267 tysięcy złotych.

Podczas ubiegłorocznego finału Inowrocław ustanowił rekord zbiórki. Zebrana kwota przekroczyła 77 tysięcy zł. Liczymy, że w tym roku do puszek wolontariuszy wpadnie jeszcze więcej pieniędzy.

– Zachęcam wszystkich mieszkańców do uczestnictwa – mówi prezydent Ryszard Brejza, który od 14 lat patronuje finałom WOŚP w Inowrocławiu.

Program XXV finału WOŚP w Inowrocławiu:

Hala widowiskowo-sportowa przy al. Niepodległości, godz.16.00-20.00:

– koncerty zespołów MOMENTY ROCK COVER BAND (grają największe hity takich zespołów jak Lady Pank, IRA, Perfect, Myslovitz, Dżem, Breakout, Organek, Wilki i inne) i DUBSKA  (grają reggae, dub i ska)

– licytacje gadżetów

– STREFA ROZRYWKI – Active Center Pszczółka (dmuchany zamek, w którym dzieci będą musiały zmierzyć się  z przeszkodami i kolorowymi niespodziankami przygotowanymi przez pszczółkę)  i WIPE OUT KULE – wielki dmuchany tor przeszkód przeznaczony dla dzieci, młodzieży i dorosłych (8 wirujących kul),

– stoiska wystawiennicze

Dodatkowe imprezy:

9.00                 turniej siatkówki (hala widowiskowo-sportowa)

11.00-13.00    Wielkie bieganie (Stadion Miejski)

17.00               recital  kabaretowo-muzyczny Jacka Borkowskiego (Salonik Literacko-Artystyczny)