Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Tam kierowcy jeżdżą zdecydowanie za szybko. Jednego dnia cztery osoby straciły prawo jazdy!

Dodano: 09.11.2023 | 09:01

Na zdjęciu: Policjanci kontrolowali kierowców na ul. Wyszyńskiego.

Fot. mat. KMP Bydgoszcz

W poniedziałek aż pięciu kierowców – w tym czterech na jednej ulicy –  straciło w Bydgoszczy prawo jazdy. Wszyscy przekroczyli prędkość dozwoloną w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Nie uszło to uwadze funkcjonariuszy z Grupy Speed.

– Każdego dnia bydgoscy policjanci ruchu drogowego tworzący grupę „SPEED” wyjeżdżają do służby nieoznakowanymi pojazdami marki BMW z wideorejestratorami, ale także oznakowanymi radiowozami z laserowymi miernikami prędkości. Głównym zadaniem tej wyspecjalizowanej grupy jest reagowanie na niebezpieczne i agresywne zachowania na drodze, szczególnie przekraczanie dozwolonej prędkości – mówi kom. Lidia Kowalska.

W poniedziałek (6 listopada) funkcjonariusze z Grupy Speed mieli dużo pracy. Zarejestrowali aż pięć przypadków przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h. Zdecydowana większość z nich miała miejsce na ul. Wyszyńskiego.

Największą prędkość miał 29-latek, który jechał ulicą Wyszyńskiego 130 km/h. Otrzymał mandat w wysokości 2500 zł i 15 punktów karnych.

W tym samym miejscu prawo jazdy stracili 52-latek ze skody i 44-latek z mercedesa, którzy jechali odpowiednio 105 i 104 km/h. Za to kierująca dacią miała 106 km/h. W każdym z tych trzech przypadków mandaty wyniosły 1500 złotych i 13 punktów karnych.

Za to na Fordońskiej 35-latek jadący volkswagenem pędził 119 km/h. Został więc ukarany mandatem w kwocie 2000 złotych i 14 punktami karnymi. Wszyscy wymienieni stracili także prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

– Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu oraz alkohol przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń – mówi kom. Lidia Kowalska o częstych przyczynach wypadków.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rafal
Rafal
3 miesięcy temu

Odkad mandaty poszly w gore to beda doic codziennie kierowcow…

Żubry
Żubry
3 miesięcy temu

Zasłużyli sobie to i prawko stracili, trzeba mieć ułańską fantazję aby przekroczyć prędkość o 50km.